Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES-BENZ TÜRK 4000. TRAVEGONUN SATIŞINI İSTANBUL SEYAHATE GERÇEKLEŞTİRDİ

Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası'nda Türkiye şehirlerarası otobüs sektörü için üretilen ve şirketin otobüs ürün yelpazesinin...

Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası'nda Türkiye şehirlerarası otobüs sektörü için üretilen ve şirketin otobüs ürün yelpazesinin amiral gemisi olan "Mercedes-Benz Travego" nun 4.000'incisinin satışı, “İstanbul Seyahat” firmasına gerçekleştirildi. 

Düzenlenen teslim törenine, İstanbul Seyahat Firma Sahibi Selami Tırış, Genel Müdürü Sırrı İnan, Mengerler Ticaret Türk A.Ş. Genel Müdürü Nusret Güldalı, Satış Müdürü Ayhan Aydın ve Mengerler Trakya Genel Müdürü Ayhan Ergüt, Satış Müdürü Günay Eren, Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz, Satış ve Pazarlama Direktörü Süer Sülün, Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım ile Otobüs Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu katıldılar. 

İstanbul Seyahat Firma Sahibi Selamı Tırış, tören sırasında yaptığı konuşmada, İstanbul Seyahat ailesi olarak Mercedes-Benz Türk ve Mercedes-Benz Finansman Türk ailesine uzun yıllara dayanan ilişkileri ve tüm destekleri için teşekkür etti. 

Tırış, filolarına kattıkları bu Travego 15 ile 121 araçlık filolarındaki Mercedes-Benz marka otobüs sayısını 77’ye, Travego sayısını da 46’ya çıkardıklarını, şehirlerarası yolcu taşımacılığında öncü marka olan Mercedes-Benz’i tercih etmeye devam edeceklerini ve önümüzdeki süreçte daha fazla alım yapmayı planladık-larını söyledi. 

Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Wolf-Dieter Kurz ise tören sırasında yaptığı konuşmada, yurtiçi şehirlerarası otobüs pazarı için ürettilen 4.000. Mercedes-Benz Travego’ nun tesliminin şirket için önemli bir kilometre taşı olduğunu söyledi. 

2005 yılından beri Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’ nda üretilen ve Ocak 2011’de ikinci nesli tanıtılan Travego’nun, ilk 6 yılda yurtiçi pazarına 3.100 adet satışının gerçekleştirdiğini ve son 1,5 yılda 900 adet satılarak büyük bir başarıya imza atıldığını kaydetti. Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün ise 2011 yılı şehirlerarası otobüs pazarının 1.696 adet ile kapandığını ve bu yıl Ağustos ayı itibariyle pazarın % 46,3 oranında daraldığını söyledi. 

Sülün, Mercedes-Benz Türk’ün ilk 8 ayı 453 adetlik bir şehirlerarası satış hacmi ile tamamladığını, 2011 yılı sonunda % 52 olan pazar payını % 66’lara çıkardığını ve şirketin kuruluşundan bu yana sürdürdüğü otobüs pazarındaki liderliği devam ettirdiğini kaydetti.