Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUTOMOTİVE BRAND CONTEST’TEN KİA MOTORS’A 3 TASARIM ÖDÜLÜ

Kia Motors, Automotive Brand Contest 2012’de ( Otomotiv Markaları Yarışması ) 2 modeliyle 3 farklı tasarım ödülünün sahibi oldu.  Geçtiğim...

Kia Motors, Automotive Brand Contest 2012’de ( Otomotiv Markaları Yarışması ) 2 modeliyle 3 farklı tasarım ödülünün sahibi oldu. 

Geçtiğimiz Haziran ayında ülkemizde satışa sunulan yeni Kia cee’d, dış tasarım kategorisinde aldığı birincilik ödülünün yanısıra, iç tasarım kategorisinde de özel mansiyon ödülünü almaya hak kazandı. 

Bu iki ödüle ek olarak Kia GT modeli, jüri üyeleri tarafından konsept otomobil ödülüne layık görüldü. Bu 4 kapılı spor sedan otomobilin lansmanı, geçtiğimiz yıl Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilmişti. 

2011 yılında ilki gerçekleştirilen Automotive Brand Contest, uluslararası arenada kabul gören bir yarışma olarak şimdiden kendini kabul ettirdi. 

Araç tasarımı, parça ve aksesuarları, teknoloji, dijital, etkinlik faaliyetleri gibi toplam 16 farklı kategoride ödülün verildiği yarışma, tüm otomobil üreticilerine, tasarım firmalarına ve otomotiv endüstrisinde marka iletişimi yapan şirketlere açık. 

Automotive Brand Contest birincileri ödüllerini 27 Eylül 2012 tarihinde Uluslararası Paris Otomobil Fuarı’nda düzenlenecek olan Otomotiv Tasarımcıları Gecesi’nde alacaklar. 

Kia Motors, geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Automotive Brand Contest’te 2 farklı kategoride toplam 4 tasarım ödülünün sahibi olmuştu. 2011 yılında marka tasarım kategorisinde Kia markası, “En İyinin İyisi” ödülüne layık görülürken, dış tasarım kategorisinde ise Kia Sportage, Kia Rio ve Kia Optima modelleri, bu önemli yarışta rakiplerini geride bırakarak ipi göğüslemişlerdi. 

Automotive Brand Contest’i düzenleyen Alman Tasarım Konseyi (Rat für Formgebung), Alman Federal Parlementosu’nun yönlendirmesiyle 1953 yılında kuruldu. 

Günümüzde ise Alman Tasarım Konseyi, tasarım alanında Dünyanın en önde gelen merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor.