Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

JAGUAR XKR-S

Jaguar’ın XK model yelpazesinin zirvesindeki, yeni üstü açılır otomobili XKR-S, bu hafta Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılıyor. XKR-S 1...

Jaguar’ın XK model yelpazesinin zirvesindeki, yeni üstü açılır otomobili XKR-S, bu hafta Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılıyor.

XKR-S 1800 kg ağırlığında olduğu halde 0’dan 100 km/s’ye sadece 4,2 saniyede çıkabiliyor ve 300 km/s ile sınırlanmış azami hıza ulaşabiliyor.

Cabriolet yeni ön kısım, revize edilmiş eşikler ve belirgin arka kanat dâhil olmak üzere coupe ile aynı aerodinamik özelliklere sahip.

Dört egzoz çıkışı ve bagaj üstündeki kanat aracın gücü hakkında ipucu veriyor...

Otomobilde Roots tipi çift burgulu kompresör beslemesi barındıran 5,0 litrelik V8 motor ve çift ara soğutucu kullanılmış.

Motor 550 bg ve 680 Nm tork üretiyor ve aktif bir diferansiyel vasıtasıyla gücünü arka tekerleklerden yere aktarıyor.

Jaguar otomobilin aynı zamanda sınıfının, burulmaya en dirençli (derece başına 16.500 Nm) aracı olduğunu, bu sayede coupe’deki geliştirilmiş süspansiyon sistemini kullanabildiğini belirtiyor.

İç kısımda karbon fiber kaplama kullanılmış.

Standart model ile kıyaslandığında XKR-S’de, yeni alüminyum ön direksiyon çatalı, gözden geçirilmiş direksiyon, daha sıkı yaylar, amortisörler ve gözden geçirilmiş arka süspansiyon geometrisi dikkat çekiyor.

Üstü kapalı model ile kıyaslandığında, çatı yapısının yokluğunu telafi etmek için, cabriolet’nin arka amortisör yuvaları daha da sıkılaştırılmış.

Jaguar’ın araç sağlamlığı bölümünün başkanı ve şasi mühendisi Mike Cross şöyle dedi: “XK üstü açılır bir araç olarak tasarlandığı için yapısal olarak çok sağlam. Bu da XKR-S coupe’nin sportif süspansiyon ayarlarını uygulayarak, hiç ödün vermeyen bir üstü açılır araç yaratmamıza imkan tanıdı.”ntvmsnbc

Hiç yorum yok