Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Temmuz ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi

sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil oldu.  Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi...

sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil oldu. 

Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. 
 
Marka & Model sıralamasında ilk sırada Renault – Clio ve Volkswagen Passat yer aldı. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayının lideri olan Opel – Astra ise listede üçüncü oldu. 
 


Sıralama Renault – Megane ve Ford - Focus ile devam etti. Temmuz ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve geçtiğimiz yıl da olduğu gibi ilk sırayı yine Nissan aldı. 
 
sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2020 yılının Temmuz ayında ilan sayısı ile lider olan 2015 model otomobiller bu yıl, 2016 model otomobiller ile birinciliği paylaştı. 
 
Geçtiğimiz senenin Temmuz ayına oranla 2 puan düşüş görüldü ve tüm ilanlar arasında araçların %33,5’i 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. 
 
İlanların %25,4’ü 50.000 - 100.000 TL aralığında satışa sunuldu, bu oran geçtiğimiz yıl ise %33,4 olarak belirlenmişti. sahibinden.com’da Temmuz ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken otomobil, geçtiğimiz sene olduğu gibi Volkswagen marka otomobiller. 
 
Sıralama ise değişmiyor ve Volkswagen’i Renault, BMW, Opel ve Ford takip ediyor. 
 
Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 3 saniye. sahibinden.com’un Temmuz ayı verilerine göre satılık otomobil ilan fiyatları %2,6 arttı.  

Hiç yorum yok