Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yenilenen opel corsa Türkiye satış tarih açıklandı

Son beş jenerasyonu ile tüm dünyada 14 milyon adet satış rakamına ulaşan Opel Corsa’nın AutoBest ödüllü altıncı jenerasyonu Mart ayında Tür...

Son beş jenerasyonu ile tüm dünyada 14 milyon adet satış rakamına ulaşan Opel Corsa’nın AutoBest ödüllü altıncı jenerasyonu Mart ayında Türkiye’de satışa sunulacak. 
Üç nesli ile art arda AutoBest ödülü kazanan tek otomobil olan Opel Corsa, tamamen yenilenen altıncı jenerasyonu ile çok yakında pazarın iddialı oyuncularından biri olacak.

Türkiye’de 2016 yılında pazara sunulan beşinci jenerasyonu sonrası, takipçileri tarafından büyük bir merakla beklenen Corsa’nın altıncı nesli ilk olarak geçtiğimiz yıl Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Opel severler ile buluşmuştu. 

1982 yılından bu yana üretilen ve tüm nesilleriyle bugüne kadar dünya çapında 14 milyon adet satan, ülkemizde ise son 20 yılda 216 binin üzerinde satış rakamına ulaşan Opel Corsa, tamamen yenilenmiş dış görünüşü ve üstün sürüş dinamiklerine sahip altıncı nesli ile bu satış rakamlarını daha da yukarılara taşımayı hedefliyor. 

31 ülkenin alanında uzmanlaşmış gazetecilerinden oluşan uluslararası AutoBest Jürisi, geçtiğimiz yıl Kasım ayında Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen test sürüşleri sonrasında Yeni Opel Corsa’yı “Avrupa’da 2020 Yılının Satın Alması En Mantıklı Otomobili” (Best Buy Car of Europe) olarak birinci seçti. 

2020 Opel Corsa, bu ödülle birlikte, ilk kez üç jenerasyonu ile AutoBest kazanan ilk otomobil modeli olarak bir rekora imza attı. 


Yediden yetmişe geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Corsa tamamen yenilenen altıncı neslinde de, gelişmiş güvenlik özellikleri ve 10’’ Multimedya Sistemi gibi segmentinde öncü özelliklerle iddiasını ortaya koyuyor. 

Ayrıca Yeni Opel Corsa sektörde B-HB segmentinde ilk defa sunulan ve daha önceden markanın Insignia ve Astra modellerinde görmeye alışık olduğumuz LED Matrix Farları bu segmentte de müşterileri ile buluşturuyor.

Hiç yorum yok