Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PANAMERA AİLESİNİN YENİ ÜYELERİ LOS ANGELES’DA

Porsche Panamera model ailesi, yeni üç litrelik V6 turbo motorlu versiyonla genişlemeye devam ediyor.  Porsche, Los Angeles Otomobil...

Porsche Panamera model ailesi, yeni üç litrelik V6 turbo motorlu versiyonla genişlemeye devam ediyor. 

Porsche, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Panamera model ailesinin yeni motor ve gövde seçeneklerini tanıtıyor. Porsche, Los Angeles Otomobil Fuarı’nda Panamera Executive modellerinin yanı sıra Panamera ve Panamera 4’ün lansmanını yapıyor. 

Porsche,FuardaPanamera’nın 330 hp gücünde V6 turbo benzinli motora sahip lüks sedanın yanı sıra, bir başka gövde opsiyonu olarak sunulacak Executive versiyonunu tanıtıyor. 

Hali hazırdaki etkileyici motor yelpazesine eklenen yeni V6 motor, oldukça verimli ve çevik olması özelliğiyle öne çıkıyor. 

Panamera ailesindeki motor, selefine göre 20hp artırılan gücüyle dikkat çekerken, yeniden geliştirilmiş motorun yakıt tüketimi, 100km’de 1lt azaltılmış. 330hp güç çıkışına sahip yeni motor, Panamera’da arkadaş itişli, Panamera 4’te ise dört çekerle birlikte sunuluyor. 

Ailenin uzunu da Los Angeles’da Porsche’nin Los Angeles Fuarı’nda tanıttığı bir diğer Panamera ise, 150 mm daha uzun aks mesafesine sahip, model gamının en üstünde yer alan, gövde ve ekipman portföyünü de genişleten Panamera 4 Executive. 

Özellikle makam aracı olarak tasarlanan Porsche Panamera Executive, dört çeker sistemine sahip Panamera 4 Executive 330 hp, Panamera 4 E-Hybrid Executive 462 hp, Panamera 4S Executive 440 hp ve Panamera Turbo Executive 550 hp seçenekleriyle satışa sunuluyor. Yeni Porsche Panamera Executive versiyonlarında standart özellikler arttırıldı. 
Geniş panoramik tavan, hem önde hem arkada ısıtmalı ve çok yönlü elektrikli ayarlı konfor koltukları, adaptif havalı süspansiyon, elektronik olarak ayarlanabilen amortisör sertliği sistemi (Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi Sistemi / PASM) ve arka koltuk başlıklarının arkasındaki stor güneşlik destandart özelliklere eklendi. 

Panamera 4S Executive ve Panamera Turbo Executive’in standart ekipman donanımı diğer modellere göre arttırıldı. Her iki modelde arka akstan yönlendirme ve yumuşak kapı kapatma özellikleri standart olarak gelirken, Panamera Turbo Executive, dört bölgeli klima kontrolü, Porsche Dinamik Far Sistemi ve ortam aydınlatmasını kapsayan LED ana far gibi standart özelliklerle geliyor. 

İsteğe bağlı olarak tüm Porsche Panamera Executive modelleri, yeni geliştirilen geniş orta konsol, ülkeye bağlı olarak iki katlanır masa ve ilave akıllı telefon için anten bağlantısıyla birlikte satın alınabiliyor. 

Mevcut Panameramodelleride olduğu gibi, Executiveversiyonlarının dış tasarımları da, Sport tasarım paketiyle daha da kişiselleştirilebiliyor. 

 Makam aracı olarak kullanılan Executive versiyonları için bir diğer kullanışlı ekipman seçeneği isePorsche Arka Koltuk Eğlence Sistemi. 

Ön koltukların sırtlıklarında bulunan 10,1 inç ekranlar, ayrılarak geniş bir kullanım yelpazesi sunuyor; gerektiği zamanPanamera’nın arka bölümütamamen dijital bir iş ortamına dönüşürken, yüksek kaliteli ekranlar aracın dışında da tablet olarak kullanılabiliyor. 

Panamera’nın tamamen yeniden geliştirilmiş ikinci nesli 2016 yılının son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulmuştu. Panamera 4S, Panamera 4S Diesel 422 hp, Panamera 4 E-Hybrid ve Panamera Turbo halen pazarda satışı gerçekleşen modeller. 

Yeni 330 hp versiyonları ve Executive modellerinin eklenmesiyle, Porsche Panamera ürün yelpazesi şu anda güç üretimi 330 ile 550 hp arasında 10 farklı modeli kapsıyor.