Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

NISSAN OTOMOTİV ENDÜSTRİSİNİN İLK TAM ÖLÇEKLİ GELECEK NESİL ARAÇ TASARIMINI GELİŞTİRDİ

Nissan, Hewlett Packard Enterprise ve Siemens ile birlikte otomotiv endüstrisinin ilk tam ölçekli gelecek nesil araç tasarımını geliştirdi....

Nissan, Hewlett Packard Enterprise ve Siemens ile birlikte otomotiv endüstrisinin ilk tam ölçekli gelecek nesil araç tasarımını geliştirdi. İşbirliği, küresel otomobil tasarımını ileri taşımaya odaklanarak, üretimi ve yönetim verimliliğini arttırmayı hedefliyor. 

Nissan Motor Co. Ltd.,Hewlett Packard Enterprise ve Siemens AG, otomotiv endüstrisinin ilk gelecek nesil araç tasarım altyapısını geliştirdiklerini duyurdu. 

Sanallaştırılmış masaüstü teknolojisini baz alan grafik işlemcisini kullanan sistem sayesinde, mühendisler sunucular üzerindeki sanal 3D CAD çalışma istasyonuna erişebiliyor. Nissan bu teknolojiyi kullanarak en güncel verilerin, dünya genelindeki geliştirme ekipleri tarafından her an ulaşılmasına olanak tanıyor. 

Bu durum üretkenlik ve kullanışlılıkla birlikte maliyet verimliliği sağlıyor ve risk yönetimini de iyileştiriyor. Nissan altyapıyı Kuzey Amerika’da ve Avrupa’da kullanmaya başlıyor Nissan, yenilikçi teknolojiyi ilk önce ve yoğun olarak iki geliştirme merkezinde kullanacak: 

Nissan Kuzey Amerika Teknoloji Merkezi ve Nissan Avrupa Teknoloji Merkezi. Nissan bu platformla birlikte CAD operasyonlarındaki üretkenliği koruyor. Aynı zamanda altyapı yönetimi geliştirmelerinde ve versiyon güncellemelerinde ciddi maliyet düşüşleri elde etmeyi hedefliyor. 

Bunun da ötesinde Nissan, bu platformun kullanımını daha geniş bir alana yaymayı planlıyor. Çünkü bu yeni platform, otomobillerin geliştirilmesinde küresel ölçekte kullanılabilecek değişkenliğe sahip. Hewlett Packard Enterprise (HPE) yenilikçi bir “baştan sona” sanal masaüstü altyapısı çözümünü sundu. 
Bu çözüm donanım ve yazılımı da kapsarken, danışma ve destek servislerini de içeriyor. HPE, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’daki proje takımlarını sanal masaüstü altyapısını denemeleri için bir araya getirdi. Bu sayede sistemin kullanımına geçiş çok yumuşak bir biçimde gerçekleşirken, ortaya Nissan için çok değişken, hızlı ve güvenilir bir sistem ortaya çıktı. 

Nissan’ın sanal masaüstü altyapısı için gereken yazılım desteği, Siemens’in ürün döngüsü yönetimi yazılımı tarafından sağlandı. Siemens’in NX™ yazılımı, Nissan’ın bilgisayar destekli tasarımının (Computer Aided Design-CAD) merkezini oluşturuyor. 

CAD, Nissan tarafından araçların hem mühendislik hem de tasarım aşamalarında kullanılıyor. Sanal masaüstü altyapısının yüksek bir performans seviyesi sunmasını garanti altına almak içinNX yazılımı, bu sistemde kullanılan tüm donanımlarla uyumlu bir çalışma performansı sunacak biçimde geliştirilmiş. 

Buna ek olarak Siemens’in Teamcenter® yazılımı, Nissan’ın sanal masaüstü altyapısının dijital omurgasını oluşturuyor. Nissan’ın bilişim teknolojileri ve sistemleri konusunda küresel ölçekteki en yetkili ismi olan Celso Guiotoko, sanal masaüstü altyapısıyla ilgili olarak,“Yeni projelerin küresel ölçekteki artışına paralel bilişimin önemi de her geçen gün büyüyor. 

Küresel bilişim sistemleri ve teknolojileri konusundaki stratejimiz doğrultusunda Nissan, bilişim teknolojileriyle işbirliklerine odaklanacak. Bu sayede bilişim teknolojilerinin Nissan’a sağladığı iş değeri de artacak” şeklide konuştu.

-------