Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW AIRTOUCH CES 2016'DA TANITLACAK

Otomobil firmalarının yeni teknolojilerini görücüye çıkaracağı CES fuarı yaklaşıyor. CES’te bu yıl ortaya çıkacak yeni teknolojilerden biri...

Otomobil firmalarının yeni teknolojilerini görücüye çıkaracağı CES fuarı yaklaşıyor. CES’te bu yıl ortaya çıkacak yeni teknolojilerden biri de BMW’nun AirTouch isimli yeni kokpit içi sürücü arayüzü olacak. 

AirTouch ile BMW sürücüleri, otomobildeki dokunmatik ekrana dokunmak zorunda kalmadan sayısız veriye ulaşabilecek veya otomobilin fonksiyonlarını çalıştırabilecek. BMW bunu sağlamak için aracın içini çok sayıda sensörle donatacak. 
Böylece sürücünün el hareketlerini takip etmek ve analiz etmek mümkün olacak. Araç bilgisayarı, kullanıcının parmak hareketlerini anlayabildiğinde, dokunmatik ekrana dokunmaya gerek kalmadan, sayısız işlevi kontrol etmek mümkün olacak, üstelik bu sırada şoförün dikkatini yoldan ayırması da gerekmeyecek. 

Yeni teknoloji sayesinde sürüş güvenliği de artmış olacak. BMW kullanıcıları bu sayede navigasyon haritalarına, multimedya uygulamalarına, telefon görüşmelerine, klima fonksiyonlarına, ayna kontrollerine ve benzeri başka kokpit yeteneklerine sadece parmaklarını havada hareket ettirerek ulaşabilecekler. BMW, yeni teknolojinin ilk demosunu önümüzdeki hafta CES fuarında sergileyecek.techinside