Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ MERCEDES S-600 GUARD TANITILDI

Korumaya ihtiyaç duyan konfor düşkünlerini düşünen Mercedes-Benz, yeni aracı S600 Guard’ı tanıttı.   Güçlü motoru ve donanım seviyes...

Korumaya ihtiyaç duyan konfor düşkünlerini düşünen Mercedes-Benz, yeni aracı S600 Guard’ı tanıttı. 

 Güçlü motoru ve donanım seviyesiyle dikkat çeken araç, zırhıyla güvenlikte de sınır tanımıyor. Mercedes-Benz, Guard (koruma) ailesine yeni bir üye ekledi. 

Markanın E, M ve G serilerinde sunulan Guard versiyonu, artık S600 modelinde de tercih edilebilecek. Alman üretici konfor ve lüks özellikleriyle öne çıkan ‘makam’ modeli, korunacak kişiler için adeta sivil bir tanka dönüştürüldü. 

Gövdenin alt tarafı altı zırhlı Markanın bu alanda uzun yıllara dayanan tecrübesinin yeni aracı, tıpkı diğer Guard versiyonları gibi özel bir üretim aşamasından geçiriliyor. Kaportada, üretim aşamasında belirli takviyelerle yüksek seviyede mukavemet gösterecek şekilde destekleniyor. 

Özel çelik koruyucu bileşenlerle güçlendiliren gövdenin yanı sıra, kaplamaların arasındaki boşluklar bile özel koruyucu malzemelerle doldurulmuş. Özellikle kritik noktalarda akıllı örtüşen sistemler kullanılmış. Bu sayede kapsamlı bir balistik koruma sağlanıyor. 

Cam alanlar ise, polikarbonat ile kaplanmış ve bunların katmanlı yapıyla desteklenmiş. Yenilikçi gövde altı zırh, neredeyse alt gövdenin tamamını kaplıyor. 530 BEYGİRLİK V12 S600 Guard’da, yüksek ağırlığın altından kalkabilmek için V12 motor tercih ediliyor. Önceki nesle göre güçlendirilen (+13 beygir) benzinli ünite, artık 530 beygir güç ve 830 nm tork üretiyor. 

Araçta ilk kez 7G-Tronic otomatik şanzıman kullanılıyor. Hızlanma verileri açıklanmasa da tehlike bölgesinden hızlıca kaçabilmek için yüksek bir ivmelenme şart. Ağırlığın etkilediği bir diğer durum ise 'son sürat'. Aracın ulaşabildiği maksimum hız, saatte 210 kilometreyle elektronik olarak sınırlandırılmış. Bagaj hacmi 350 litre Araçta yüksek performanslı LED farlarla donatılmış. 

Salon konforunun sunulduğu iç mekandaysa standart modelle benzer bir hacim sunuluyor. İsteğe bağlı olarak 4 veya 5 kişilik olarak da kullanılabilen aracın bagaj hacmi, destek üniteleri sebebiyle 350 litreye kadar gerilemiş. Araçta sunulan Şoför Paketi sayesinde bir tuşla ön yolcu koltuğunu katlamak mümkün. 

Standart model gibi Araç, Almanya'da BRV 2009 testlerine girerek VR9 (en yüksek balistik koruma) ile sertifikalandırılmış. Ayrıca Federal Ceza Soruşturma Ofisi’nin gereksinimleri tamamen karşılanıyor. Araç onca güvenlik ve destek sistemine rağmen, standart modelden pek farklı görünmüyor. Bu sayede korunma ihtiyacı duyan kişilerin fazla göz önünde olmaması sağlanıyor. 

Opsiyon listesi uzun Aracın standart donanımı kadar opsiyonel listesi de uzun tutulmuş. Bu listede, ısıtmalı ön cam ve yan camlar, panik alarm sistemi, otomatik yangın söndürme sistemi, duman ya da tahriş edici gazların girişine karşı yolcuları korumak için acil taze hava sistemi, arka özel soğutma bölmesi gibi dikkat çekici ekipmanlar sunuluyor. 

Arka koltukta masaj Ar­ka kol­tuk­lar için ma­saj fonk­si­yo­nun­dan ışık­lı ke­mer to­ka­la­rı­na, elek­trik­li ba­cak des­tek­le­rin­den Pre-Sa­fe sis­te­mi­ne ka­dar uzun bir gü­ven­lik ve kon­for do­na­nı­mı su­nu­lu­yor. Ar­ka bö­lüm mo­bil ofi­se dö­nüş­tü­rü­le­bi­li­yor. Bu­ra­da bi­rin­ci sı­nıf iki ay­rı kol­tuk, do­kun­ma­tik ek­ran­lı mul­ti­med­ya sis­te­mi, Blu­eto­oth özel­lik­li te­le­fon, ha­va fil­tre­le­me gi­bi do­na­nım­lar da unu­tul­ma­mış. 

Lastikler patlasa da yoluna devam ediyor Standart bir S Serisi’nin tüm özelliklerinin sunulduğu araçta Airmatic havalı süspansiyon sistemi de unutulmamış. Aracın otomatik olarak yükseltilebildiği sistem, konforu üst seviyeye çıkarıyor. Araç, zırh sebebiyle stardart versiyondan çok daha ağır. 

Bunu dengeleyebilmek için araçta çok daha diskler ve 6 pistonlu fren kaliperleri kullanılıyor. Standart donanım Michelin PAX run-flat (patlasa da gidebilen) lastikler görev yapıyor. Bu lastikler, hasar alsa bile 30 kilometre kadar yol yapabiliyor ve bu sayede tehlike bölgeden kaçabilmeyi mümkün kılıyor.Haber7

Hiç yorum yok