Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RAMZEY 1 MİLYONUNCU MOTOSİKLETİNİ ÜRETEREK TUNUSA İHRAÇ ETTİ

Motosiklet ve yedek parçaları üretimi yapan Ramzey 1 milyonuncu motosikletini üreterek Tunus'a ihraç etti. 5 milyon dolar yatırım...

Motosiklet ve yedek parçaları üretimi yapan Ramzey 1 milyonuncu motosikletini üreterek Tunus'a ihraç etti.

5 milyon dolar yatırımla İstanbul Tuzla'da inşaatı tamamlanan ek üretim tesislerinin açılışında konuşan Ramzey Genel Müdürü Fevzi Lütfi Yalnız, "1965 yılında İstanbul Tarlabaşı'nda küçük bir atölyede iş hayatına başlayan Ramzey, bugün Afrika pazarının lideri haline geldi. 

Üretimimizin yüzde 85'ini ihrac ederek Türkiye ekonomisine katma değer sağlıyoruz. Yeni tesislerimizle birlikte yıllık 120 bin adet üretim kapasitesi ve 20 bin metrekare üretim alanına ulaştık. Türkiye henüz yerli otomobilini üretemese de biz 20 yıldan fazladır Türk markasıyla motosiklet üretip dünyaya ihrac ediyoruz. 

Dünyanın en büyük Japon ve Avrupalı motosiklet devlerine üretim yapıyoruz. Motosiklette yüzde 75, moped modellerinde ise yüzde 85 yerlilik oranına ulaştık" ifadelerini kullandı. 

HEDEF 100 BİN MOTOSİKLET ÜRETMEK 
Motosiklet, Moped ve yedek parça üretimiyle Afrika, Ortadoğu ve Avrupa pazarlarına ihracat yapan Ramzey Motosiklet, İstanbul Tuzla'daki yeni fabrikasında 1 milyonuncu üretimi yaptı. Düzenlenen törene Ramzey Yönetim Kurulu Başkanı Engin Ramzey, Genel Müdür Fevzi Lütfi Yalnız, İş ve siyaset alanından çok sayıda davetli katıldı. 

Açılışta yaptığı konuşmada üretilen 1 milyonuncu motosikletin ihraç edileceğini ifade eden Genel Müdür Yalnız, "Ramzey 48 yıl önce başladığı üretim aşkından hiç vazgeçmedi. 15 kişilik bir ekiple başlamış olduğu üretime bugün 400 çalışanımızla 1 milyonuncu motosikleti üretmenin heyecanını yaşıyoruz. 2013 yılında 45 bin motosiklet üreterek 50 milyon dolarlık bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. 

Yeni tesislerimizle birlikte 100 yeni personelin daha istihdamını sağlayacağız. Şu anda Hollanda, Slovenya, Romanya, Cezayir, Fas, Tunus, Senegal başta olmak üzere 10 ülkeye ihracat yapıyoruz. Özellikle kuzey Afrika ülkelerinde pazarın lider markaları arasındayız. Üretim kalitemiz ve tecrübemiz sayesinde çok sayıda ülkeden üretim teklifleri alıyoruz. Taleplere yetişmek adına kapasitemizi artırarak yeni makineler satın aldık. Hedefimiz ilk 5 yıl içinde yıllık 100 bin motosiklet üretim rakamlarına ulaşmak" diye konuştu. 

AVRUPALI MOTOSİKLET ÜRETİCİSİ TOMOS ÜRETİMİNİ İSTANBUL'A TAŞIDI 
Ramzey Motosiklet'in ihracatla anılan bir marka olduğunun altını çizen Yalnız, iç pazardaki bayi ve satış ağını artıracaklarını ifade etti. Türkiye motosiklet pazarında kalitesiz ve ucuz Çin mallarının tutunamadığını anlatan Yalnız, "2012 yılında motosiklet satışları toplamda yüzde10 düşüş yaşarken, markalı ürünlerde satışlar yüzde 30 arttı. Artık tüm dünyada kalite, ucuzluğun önüne geçmeye başladı. Türkiye pazarında bayi ve satış ağımızı genişleterek pazardan yüzde 15 pay almayı hedefliyoruz. 

Ramzey kalitesini Türk tüketiciye daha fazla sunacağız. Avrupa’nın en eski ve en köklü Slovenya’lı Motosiklet üretim Fabrikası TOMOS firması fabrikasını kapatıp Ramzey’in üstün Teknolojisi ve üretim kalitesini göz önüne alarak üretimini Ramzey’e yaptırmaya karar verdi. 
2013 yılı için ilk olarak 15 bin adet üretim anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Ramzey Avrupa pazarlarının kapısını da aralamış oluyor" diye konuştu.milliyet