Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUDİ A3 E-TRON 100 KM DE 1.5 LİTRE YAKIYOR

Audi aracı konsept olarak nitelemesine rağmen her segmentte e-tron armalı bir model çıkarmayı düşündüğünü ifade etti ve A3 e-tron’un “Audi’n...

Audi aracı konsept olarak nitelemesine rağmen her segmentte e-tron armalı bir model çıkarmayı düşündüğünü ifade etti ve A3 e-tron’un “Audi’nin planladığı gelecek hareketliliğine gerçekçi bir bakış” sunduğunu söyledi. 

Araç gücünü 1,4 litrelik TFSI bir motorla elektrikli bir motorun kombinasyonundan alıyor. Bu güç kaynakları birlikte araç 204 bg ve 350 Nm tork üretiyor. Güç altı vitesi e-S tronic bir şanzıman vasıtasıyla ön tekerleklere aktarılıyor. Araç 0’dan 100 km/s’ye 7,6 saniyede çıkıyor ve 222 km/s azami hıza ulaşabiliyor. 

Audi A3 e-tron’un 100 kilometrede sadece 1,5 litre yakıt tükettiğini ve kilometrede 35 gr/km CO2 oluşturduğunu söylüyor ki bu değerler şu anki en verimli modele göre çok daha iyi. Sürücüler üç farklı sürüş modundan birini seçebiliyorlar: Sadece motor, sadece elektrikli motor ya da ikisinin kombinasyonu. 

E-tron sadece elektrikli modda 130 km/s’ye kadar hızlara ve 50 km maksimum menzile ulaşabiliyor. A3 e-tron’un üretim versiyonunun 2014’ün sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.Ntvmsnbc