Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES SLS AMG GT3

Mercedes, AMG ile birlikteliğinin 45. yıldönümünü kutlamak için SLS AMG GT3 müşteri yarış otomobilinin sınırlı sayıda üretilecek özel bir v...

Mercedes, AMG ile birlikteliğinin 45. yıldönümünü kutlamak için SLS AMG GT3 müşteri yarış otomobilinin sınırlı sayıda üretilecek özel bir versiyonunu çıkaracağını açıkladı. 

Sadece beş adet üretilecek olan SLS AMG 45th Anniversary modeli Affalterbach’ta elde üretilecek, 6,3 litrelik V8 motoru ise otomobile, rekor sayıda DTM şampiyonluğu bulunan AMG marka elçisi Bernd Schneider’in yardımıyla monte edilecek. 

45. yıldönümü modeli iç ve dış kısmındaki bir dizi modifikasyonla GT3 benzerlerinden ayrılacak. Bu modifikasyonlar arasında benzersiz bir boya, AMG alaşım jantlar ve otomobilin martı kanadı kapıları üzerindeki “45 yıllık sürüş deneyimi” logosu yer alıyor. Ayrıca hem koltuklarda, hem de merkez konsolda özel bir “5 taneden biri” logosu bulunuyor. 

Şu ana kadar 49 adeti müşterilere teslim edilen SLS GT3 modeli, bir müşteri otomobili olarak toplamda 26 yarış kazanarak daha şimdiden son derece başarılı bir yarış otomobili olduğunu ispatladı.NTVMSNBC