Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TÜM AUDİ YELPAZESİNDE BİR E-TRON OLACAK

Alman otomobil üretcisi Audi 2020 itibariyle yelpazesindeki bütün modellerin bir e-tron varyantının olacağını söyledi.  Audi “e-tron”...

Alman otomobil üretcisi Audi 2020 itibariyle yelpazesindeki bütün modellerin bir e-tron varyantının olacağını söyledi. 

Audi “e-tron” ile sadece elektrik gücü kullanarak uzun mesafeler gidebilen otomobilleri kast ediyor. Audi eğer bu amaca ulaşırlarsa e-tron otomobillerin 100.000 adetten fazla satılacağını tahmin ediyor. 

Şimdilik şirketin sadece dünyanın farklı yerlerinde testlerden geçirilen bir avuç prototipleri var. Prototiplerin yakında çıkacak olan üretim modelleri, çeşitli elektrikli tahrik teknolojileriyle piyasaya sürülecek. 

Bu modeller arasında bataryalı elektrikli araçlar ve uzatılmış menzilli araçlar yer alıyor. e-tron üretim modeli serisinin ilk üyesi bu yıl içinde piyasaya sürülecek R8 e-tron olacak. 

Bu otomobil 308 Bg ve 820 Nm tork üreten iki elektrikli motor barındırıyor. Bu motorlar gücünü 49 kW-saatlik bir lityum-iyon bataryadan alıyor. 

Sistem aracın 0’dan 100 km/s’ye 4,6 saniyede hızlanmasını ve elektronik olarak sınırlanmış 200 km/s azami hıza ulaşmasını sağlıyor. R8 e-tron 200 kilometreden fazla menzile sahip olacak.ntvmsnbc