Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

JAGUAR IN YENİ MODELİ F-TYPE

Otomobilin Paris Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtımı öncesinde Jaguar’ın basına dağıttığı bir fotoğraf, F-Type’ın çağdaş bir görünüme ...

Otomobilin Paris Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtımı öncesinde Jaguar’ın basına dağıttığı bir fotoğraf, F-Type’ın çağdaş bir görünüme sahip olsa da bazı E-Type referansları içereceğini gösteriyor. 

İki kişilik otomobil, motor kaputu merkezi boyunca uzanan şişkinliği, ızgaranın ovale yakın olması ve kuyruğuna doğru düşen gövdesi gibi ayrıntılarıyla E-Type’ı hatırlatıyor. 

F-Type Jaguar için önemli, çünkü markanın onlarca yıl daha çok lüks sedanlara odaklandıktan sonra spor geleneğine geri dönüşünü müjdeliyor. Yeni otomobil 2011 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmış C-X16 coupe konseptinin tasarımını büyük ölçüde koruyor. 

Hava girişleri, farlar ve ızgarası ile aracın ön kısmının tasarımı doğrudan C-X16 konseptinden alınmış. F-Type üç motor seçeneği ile sunulacak. Otomobil yapımcısının tamamen yeni 3,0 litrelik V6 kompresör beslemeli benzinli motorunun 340 bg ve 380 bg üreten iki versiyonu ve mevcut 5,0 litrelik kompresör beslemeli benzinli V8 motorunun bir versiyonu. Büyük motorun çıkışı belirtilmedi. 

Jaguar fazla ayrıntıya girmeden F-Type’ın tamamen alüminyum konstrüksiyonunun ağırlığı azaltarak hem performansı, hem de emisyonları olumlu yönde etkilediğini söyledi. 

Porsche 911 ile rekabet edecek olan F-Type, Avrupa’da yaklaşık 70.000 avrodan başlayan fiyatıyla Alman rakibinden daha ucuza satılacak. 

Aracın üstü kapalı bir versiyonunun çıkması da muhtemel, fakat bu Jaguar tarafından teyit edilmedi. Hibrit bir versiyonun çıkması da güçlü bir olasılık.ntvmsnbc