Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL MOKKA ZENGİN EKİPMAN DÜZEYİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

Mokka ile sürüşü kolaylaştıran, rahat ve güvenli kılan yüksek teknoloji ürünü ekipmanlar ulaşılabilir fiyatlarla sunulacak.  Opel Eye...

Mokka ile sürüşü kolaylaştıran, rahat ve güvenli kılan yüksek teknoloji ürünü ekipmanlar ulaşılabilir fiyatlarla sunulacak. 

Opel Eye Ön Kamera Sistemi: 
Son teknoloji ürünü sistem 4 özelliği beraberinde getiriyor. *Trafik İşareti Tespit sistemi: Genel hız sınırlamalarına ek olarak yağmurlu ve karlı koşullardaki hız sınırlamalarına dair işaretleri de kolayca okuyan bir sistem. 

*Şerit İhlali Uyarı sistemi: 
Opel Eye kamerası ile şeritleri izliyor. Araç, sinyal vermeden, istemsiz olarak şeridinden ayrıldığında sürücü, hem sesli hem de görüntülü olarak uyarılıyor. 

*Takip Mesafesi Göstergesi: 
Öndeki araçla aradaki mesafeyi ölçüyor ve belirli bir sınırı aştığınızda sürücü bilgi ekranında sizi görsel olarak uyarıyor. 

*Ön Çarpışma İkazı: 
Yürüme hızının üstünde bir hızda devreye giriyor ve olası bir çarpışma anında sürücüyü hem sesli hem de görsel olarak uyarıyor. Böylece hem sürücü hem de yayalar ve diğer sürücüler potansiyel bir çarpışmadan korunmuş oluyor. 

Ayrıca Mokka, segmentte Yokuşta Kalkış Desteği ve Yokuşta İniş Kontrolü özelliklerini hem 4 çeker hem önden çekişli modellerinde standart olarak sunan az sayıda modelden biri. 

Yokuşta kalkış desteği, ayak frenden çekildiğinde dahi yokuşta geri kaymayı engelliyor. Tek bir düğmeyle aktif hale gelebilen Yokuşta İniş Kontrolü’nde ise sürücü hızı istediği gibi sınırlayabiliyor ve yokuş, sabit bir hızla iniliyor, sürücünün frene basmasına gerek kalmıyor. 

Başka bir pasif güvenlik ekipmanı da Opel’in Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Far Sistemi. 
 11 farklı aydınlatma seçeneği ile yol ve hava koşullarına en uygun aydınlatma belirlenebiliyor, karşıdan gelen ya da önde seyreden trafiği aksatmayacak düzenleme otomatik olarak yapılıyor. 

Mokka, Ekim başında Türkiye pazarına giriyor.