Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AUDİ RS5 CABRİOLET

Üstü açılır otomobil sert tavanlı RS5 ile karşılaştırıldığında tamamen LED kuyruk lambaları ve yeniden tasarlanmış, daha yüksek bir dağıtıcı...

Üstü açılır otomobil sert tavanlı RS5 ile karşılaştırıldığında tamamen LED kuyruk lambaları ve yeniden tasarlanmış, daha yüksek bir dağıtıcı ve karbon bagaj spoileri içeren bir arka tarafa sahip. 

Dış kısımdaki revizyonlar arasında biraz değiştirilmiş ızgara tasarımı ve yeni on kollu 19 inçlik jantlar da bulunuyor. 

Cabriolet’nin motorlu katlanır kumaş tavanı 15 saniyede açılıp 17 saniyede kapanıyor ve araç 50 km/s’ye kadar hızda hareket halindeyken kullanılabiliyor. 

Coupe otomobilin gövdesi, üstü açılır tarza çevrilirken kaybolan burulmazlığın bir kısmını telafi etmek için zorunlu olarak takviye edilmiş ve ortaya çıkan ek ağırlığın etkisini azaltmak için ön çamurluklar alüminyumdan imal edilmiş. 

Üstü açılmayan RS5’teki 450 bg’lik 4,2 litrelik V8 FSI motor ile donatılmış olan RS5 Cabriolet’nin azami hızı 250 km/s ile sınırlandırılmış. Audi bu hızın istek üzerine 280 km/s’ye yükseltilebildiğini söylüyor. 

Otomobil 0’dan 100 km/s’ye 4,9 saniyede çıkıyor. Motorun gücü Audi’nin tork-yöneten merkez diferansiyel sistemini içeren, yedi vitesli S-tronic şanzımanı ile dört tekerleğe birden aktarılıyor. 

Sürücü aracın içinden egzoz vanasının pozisyonunu kontrol ederek, otomobilin egzoz sesini istediği gibi değiştirebiliyor. 

Seçenek olarak spor egzoz sistemi sunulmuş. Standart Audi A5 Cabriolet ile karşılaştırıldığında RS5’in gövdesi 20 mm daha alçak ve süspansiyon sistemi daha sıkı. Araç standart olarak önde sekiz pistonlu fren kaliperleriyle geliyor, seçenek olarak karbon-seramik fren diskleri de alınabiliyor.ntvmsnbc