Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL YETKİLİ SERVİSLERDE 8 ADIM DİREKT RESEPSİYON PROSESİ

“8 Adım Direkt Resepsiyon Prosesi”, Opel müşterilerinin, araçlarını servisten aldıktan sonra akıllarında hiçbir soru işareti kalmaması için...

“8 Adım Direkt Resepsiyon Prosesi”, Opel müşterilerinin, araçlarını servisten aldıktan sonra akıllarında hiçbir soru işareti kalmaması için hazırlanan bir süreç. İnsanlar günlük koşuşturma içinde otomobillerinde oluşan hasarların farkına varamayabiliyor.

İşte bu nedenle, Opel yetkili servislerinde, servis girişinde, kullanıcı ile birlikte otomobillerdeki hasarın tespiti yapılıyor, eksikler görülüyor, gözle kontrol haricinde farkına varılamayacak sorunlar ortaya çıkarılıyor.

Müşteriyle birlikteyken eksiklerin görülmesi, sonradan oluşabilecek sürpriz arızaların önceden tespit edilebilmesi açısından önemli. Ayrıca 8 Adım Direkt Resepsiyon Prosesi ile müşteriler hem araçlarını daha iyi anlıyor/tanıyor hem de yapılan işlemler hakkında bilgi sahibi oluyorlar. Bu da müşterilerin servise ve Opel'lerine olan güvenlerini arttırıyor. 

Kontrol, servis girişi öncesi yapıldığından, tekrarlı servis girişlerinin de önüne geçilmiş ve müşteri memnuniyeti arttırılmış oluyor. 8 Adım Direkt Resepsiyon Prosesi, servis danışmanının müşteriyi servis girişinde karşılaması ile başlıyor. 

Birlikte otomobilin dış görünümünün kontrolü yanında, debriyaj, fren, radyo, klima, ikaz ışıkları, vites kolu, kapı camları, merkezi kilit sistemi, silecekler, farlar, motor sıvıları, kayışlar, hortumlar, akü parçaları kontrol ediliyor. 

Ardından otomobil lifte alınarak tekerlekler, akslar, lastikler, balatalar, fren diskleri, süspansiyon, direksiyon ve egzos sistemleri kontrol ediliyor ve otomobilin kontrolü 8 adımda son buluyor. Kullanıcı ile birlikte yapılan kontroller sonucu onaylanan işlemler iş emrine alınıyor. 

Böylece müşterilerinin otomobillerine yönelik taleplerinin yanı sıra fazladan bir kontrol yapılmış ve sürüş güvenliği kontrol altına alınmış oluyor. Otomobil için uzun ve ekonomik bir kullanım sağlanmış oluyor. Opel, 8 Adım Direkt Resepsiyon Prosesini Haziran 2009’dan itibaren tüm yetkili servislerde efektif şekilde uyguluyor. 

Müşterilerin servisten beklentilerine yönelik yapılan araştırma sonucunda da Direkt Resepsiyon uygulaması sonrası müşteri memnuniyetinde %7 artış sağlanmış olduğu görülmüştür.