Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

TOURNEO VE TRANSİT CUSTOM FORD OTOSAN KOCAELİ FABRİKASINDA HATTAN İNDİRİLDİ

Çarpıcı yeni görünümü, otomobil benzeri iç bölümü ve sürüş dinamikleri, akıllı teknolojileri ve sınıf lideri yakıt ekonomisiyle Ford Tourne...

Çarpıcı yeni görünümü, otomobil benzeri iç bölümü ve sürüş dinamikleri, akıllı teknolojileri ve sınıf lideri yakıt ekonomisiyle Ford Tourneo Custom, yolcu taşıma araçları sınıfında şıklık ve fonksiyonelliği yeni bir düzeye çıkarırken Transit Custom da Kombi ve Kombi Van modelleriyle hem yük taşıma hem de personel taşıma yapan kullanıcıların beğenisini kazanacak. 
Hem Tourneo Custom hem de Transit Custom, Ford binek otomobillerinde kullanılanla aynı kinetik tasarım diline dayanan gelişmiş, aerodinamik profile sahipler. 

Bu daha sportif duruş, cesur bir şekilde arkaya doğru yükselen omuz çizgisi, gövdeye entegre pürüzsüz camlar, ayırt edici eğik dörtgen ızgara ve belirgin tekerlek çıkıntılarıyla ortaya konuyor. 

Sekiz ya da dokuz koltuklu düzenlemelerle sunulan Tourneo Custom, Kısa (4.97 metre uzunluk) ve Uzun dingil mesafeli (5.34 metre uzunluk) olarak iki versiyona sahip ve her ikisi de hem yolcular hem de bagajlar için geniş alan sağlıyor. 

Uzun versiyonunun ek uzunluğu, üçüncü koltuk sırasının arkasında ilave geniş bagaj alanı sağlarken iki metrenin altındaki yüksekliğiyle Tourneo Custom ayrıca birçok otoparkın yükseklik sınırına uygun. 

Piyasaya sunulduğu andan itibaren kısa şasi 4.97 metre uzunluğunda ve uzun şasi 5.34 metre uzunluğunda olmak üzere iki versiyona sahip olacak olan Transit Custom, böylece müşterilere kendilerine en uygun yük alanını seçebilme imkanını sağlayacak. 

Transit mirasına tamamen sadık kalan Transit Custom, sınıf lideri yük taşıma yeteneğiyle birlikte yenilikçi yük alanı özellikleri de sunacak. Benzersiz sürücü dostu özellikler Tourneo Custom ve Transit Custom modellerinin yepyeni iç bölümü, gelişmiş teknolojiler ve üstün sürüş dinamikleriyle sınıflarına yeni bir sürücü odaklı kullanım anlayışı getirecekler. 

Modern ve sürücü odaklı şık görünümlü kokpitte şişeler, telefonlar ve belgeler için akıllı eşya yeri çözümlerinin yanı sıra çok hoş görünen bir de gösterge paneli bulunuyor. 

Sürücü konforu, son derece iyi ayarlanabilen sürüş pozisyonuyla önemli oranda artırıldı. Artık daha uzun boylu sürücüler, eskiye oranla arkaya doğru 30 mm daha fazla hareket edebilen ve daha iyi ayarlanabilir sürücü koltuğu ile daha konforlu yolculuklar yapabilecekler. 

Uygun sürüş pozisyonunun bulunabilmesi için kolay ayarlanabilir koltuklara ilave olarak direksiyon kolonu derinlik ve yükseklik ayarlarına sahip. Geleneksel Transit özelikleri: Düşük kullanım maliyeti ve dayanıklılık Bütün Ford ticari araçlar gibi, Tourneo Custom ve Transit Custom modelleri de düşük kullanım maliyeti ve yüksek dayanıklılık sağlayacak şekilde geliştirildi. 

Düşük kullanım maliyeti, mühendisliği Ford Otosan tarafından gerçekleştirilen 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motorunun geliştirilmiş bir versiyonu tarafından sağlanan sınıf lideri yakıt ekonomisiyle başlıyor. 

100PS, 125PS ve 155PS’lik güç versiyonlarıyla sunulan bu yüksek torklu ve iyi tepki veren motor, Euro 5 normunu karşılayan araçlarda standart olarak Otomatik Start/Stop sistemi ile donatılıyor ve ortalama 6,6 litre/100 km yakıt tüketiminin yanı sıra 174 gr/km’lik CO2 salımı verileri sunuyor. 

Bu veriler, mevcut Transit'e göre yüzde 8'e varan bir düşüş anlamına geliyor. Genel kullanım maliyetini en aza indirmek, araç tasarım ve geliştirme sürecinde önemli bir önceliğe sahipti. Bakım ile tamir süreleri en aza indirilirken 12 yıllık paslanmazlık garantisinin ötesinde rekabetçi servis aralığı da sunuluyor. 

Akıllı araç teknolojileri Sürücü direksiyonun başına geçtiğinde, Ford'un en yeni binek otomobillerinde de yer alan çeşitli akıllı araç teknolojilerinden yararlanabiliyor: ECOnetic Teknolojiler Ford’un gelişmiş, düşük CO2 özellikleri arasında Euro5 motor ile Start/Stop ve Akıllı Şarj Sistemleri de bulunuyor. 

Sesle kumanda edilen SYNC, araç içi bağlantı sistemi Cep telefonu ve müzik çalarların araca bağlanabilmesine ve sesle kumanda edilebilmesine olanak tanıyor. 

Acil Durum Desteği SYNC sayesinde sunulan bu özellik, araç içindekilerin kaza halinde Acil Yardım Hizmeti ile bağlantıya geçmesine ve araç konum bilgilerini sağlamasına yardımcı olmak üzere tasarlandı. 

Gelişmiş güvenlik sistemleri Standart olarak ESP ve Dinamik Tork Kontrolüne ek olarak sürücü, yolcu, yan ve perde havayastıklarını içeriyor. Geri görüş kamerası İç aynaya entegre edildi. 

Şeritten Ayrılma Uyarısı ve Sürücü İkazı En yeni nesil sürüş destek sistemi, sürücünün istemeden şeritten ayrılması ya da direksiyon başında yorulması durumunda sürücüyü uyarıyor.