Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

OPEL MOKKA

Mokka ile, akıllı dört tekerden çekiş sistemi ile tüm yol koşullarına uygun kullanım, hem şehir içi asfalt yollara hem bozuk yollara kolayc...

Mokka ile, akıllı dört tekerden çekiş sistemi ile tüm yol koşullarına uygun kullanım, hem şehir içi asfalt yollara hem bozuk yollara kolayca adapte olabilen şasi ve 4 tekerden frenleme ile yüksek konfor ve güvenlik geliyor. 
 
Opel mühendisleri, yeni kompakt SUV Mokka’nın deneme sürüşlerini tamamladı. Alman mühendisliğiyle Avrupalı tüketicilerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan şasi, Mokka tasarımının en önemli öğesini oluşturuyor. 

Mokka’nın sofistike ve Alman mühendisliği ile geliştirilen şasisi şehir hayatına tam uyum gösterirken off-road tecrübesi yaşamak isteyenlerin de tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Mükemmel Çekiş İçin Akıllı Dört Tekerden Çekiş Sistemi Hem önden çeker hem de dört çeker olarak kullanılabilen Mokka’da sistem otomatik olarak devrede...

Akıllı Dört Çeker sistemi verimli, ekonomik ve hepsinden öte sadece istendiğinde aktif hale geçiyor. Dört tekerden çekiş gücüne ihtiyaç olmadığında, örneğin otoyolda düz bir şerit halinde yol alırken tüm tork ön tekerleklere aktarılıyor ve yakıt tasarrufu sağlanıyor. 

Off-road sürüş deneyimi yaşamak istendiğinde tork, sürüş özelliklerine göre, otomatik olarak ön ve arka tekerlekler arasında dağıtılıyor. 

Dört tekerden çekiş sisteminin tüm bileşenleri sadece 65 kg olduğu için de Mokka çevreci bir yakıt tasarrufu sağlıyor. 4 tekerde bulunan diskler yüksek ısı dayanıklılığı ve yüksek performans sağlıyor. 

Yokuşta İniş Desteği ile yokuş aşağı inerken araç hızının 20 km/s’i geçmemesi sağlanıyor. Böylece güvenli sürüş özellikleri geliştirilmiş oluyor. Ayrıca Elektronik Stabilite Kontrolü ile hıza daha duyarlı sürüş asistanı sağlanmış oluyor. 

Mokka ile Opel, kompakt SUV segmentine giren ilk Alman oluyor. 4.28 m’lik boyuyla Mokka 5 yetişkin için cömert bir yaşam alanı sunarken yenilikçi teknolojileri üst sınıfa özgü donanım özellikleriyle sunuyor. 

Mokka, Türkiye pazarına, 3 motor çeşidi ve manuel vitesli modellerde standart Start/Stop sistemi ile giriyor. 1.6 115 hp benzinli motor 155 Nm tork üretirken 1.4 140 hp Turbo 200 Nm tork üretiyor. 

1.7 130 hp’lik Turbo dizel motor ise 300 Nm tork ile yüksek yakıt tasarrufu ve düşük emisyon değerleri sunuyor. Dizel motor otomatik şanzıman versiyonu ile alınabiliyor. Mokka’nın 2012 son çeyrekte pazarda yerini alması bekleniyor.