Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

HYUNDAİ İ-ONİQ CONCEPT

Cenevre’de tanıtılacak Hyundai i-oniq menzil artıran benzinli motor ile donatılmış elektrikli bir spor otomobil konsepti. Araç Hyundai’nin ...

Cenevre’de tanıtılacak Hyundai i-oniq menzil artıran benzinli motor ile donatılmış elektrikli bir spor otomobil konsepti.

Araç Hyundai’nin yeni teknolojisini ve tasarım felsefesini göstermek için yaratılmış.

4,4 metre uzunluğundaki i-oniq, Hyundai’nin yeni tasarım dilinden izler taşıyor ve LED ön farlar barındırıyor.

Hyundai i-oniq 1,0 litrelik 3 silindirli benzinli motora sahip. Jeneratör olarak çalışan motor 110 beygir güç üreten lityum iyon bataryalı elektrikli motora bağlanmış.

i-oniq sadece elektrikli modda 120 kilometre menzile sahipken benzinli motorun yardımıyla 700 kilometreye kadar yol kat edebiliyor. Yakıt tüketimi açıklanmayan i-oniq’in CO2 emisyonu 45 gr/km olarak belirtildi.

Şirketin ifadesine göre iç mekan müzik enstrümanlarından esinlenerek şekil verilmiş yüzeyler içeriyor ve yüksek teknolojili bir arayüz ve kontroller içeren sürücü odaklı bir kabine sahip.

Hyundai Avrupa’nın Kıdemli Başkan Yardımcısı Allan Rushforth şöyle dedi: “i-oniq konsepti Hyundai’de hüküm süren yeni felsefeyi yansıtmak üzere yapıldı. Hem içeride, hem dışarıda otomotiv imkanlarının geleceğini düşünmeye teşvik eden cesur bir tasarımı ve gelecekteki ürünlere güç sağlamak için kullanabileceğimiz yollardan birini vurgulayan bir güç aktarım sistemi var.” ntvmsnbc

Hiç yorum yok