Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Peugeot Sport Türkiye

Peugeot Sport Türkiye, Eurosport Events tarafindan düzenlenen Kıtalararası Ralli Şampiyonası (Intercontinental Rallye Challenge) IRC’de tüm ...

Peugeot Sport Türkiye, Eurosport Events tarafindan düzenlenen Kıtalararası Ralli Şampiyonası (Intercontinental Rallye Challenge) IRC’de tüm dünyada Milli Sporcular Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney’den oluşan ilk ve tek bayan ekip ile Türkiye adına yarışacak.

Türk Hava Yolları, Total, Ansell, Yokohama, Red Bull, Gefco, Golden Bay Tour, Peugeot Finans, KS Tools ve OMP sponsorluğunda yola çıkan Peugeot Sport Türkiye Ekibi, Devlet Bakanı Sayın Hayatı Yazıcı'nın da Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu olarak verdiği destek ile Türk Bayrağı’nı tüm dünyada dalgalandıracak.

İstanbul’da düzenlenen WRC Türkiye ayağı ile yarışlara başlayan Peugeot Sport Türkiye Ekibi genel klasmanda en iyi Türk ekip oldu, bayanlardan kurulu tek ekip olarak yarışta start alan ekip aynı zamanda genel klasmanda da 12’nci sırada finiş gördü.

Bu yarışın ardından Peugeot Sport Türkiye Ekibi sırasıyla Sardunya-Italya, Ypres-Belçika, Açores-Portekiz, Madeira-Portekiz, Barum-Çek Cumhuriyeti, San Remo-Italya ve Rally of Scotland-Ingiltere olmak üzere toplam 7 yarışta mücadele edecek. IRC Yarışları 59 ülkede 116 milyon eve ulasan Eurosport kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Peugeot Sport Türkiye Ekibi, üzerinde sergilenen dev Türk bayrağı sayesinde Türkiye’nin tüm dünyada tanıtımına katkıda bulunacak.

Ayrıca bayan pilotlar, giyecekleri tulumlarda yer alan Türk bayrağı ile Türk kadınının yerini ve konumunu sergileyen elçiler olacaklar.

Etkinlik ile heyecanı benzersiz bir şekilde bir araya getiren Peugeot ise bu proje ile Türkiye’deki Peugeot tutkunlarının Peugeot markası ile daha da fazla gurur duymalarını sağlamayı hedefliyor.haber7

Hiç yorum yok