Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Otomobil Sporlarında Bu Hafta

Otomobil sporlarında bu hafta sonu 3 ayrı branşta 3 ayrı organizasyon gerçekleştirilecek.    Kocaeli'de yer alan TOSFED Körfez Yarış Pis...

Otomobil sporlarında bu hafta sonu 3 ayrı branşta 3 ayrı organizasyon gerçekleştirilecek. 
 

Kocaeli'de yer alan TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde AVIS 2023 Türkiye Pist Şampiyonası 5. yarışı, Kahramanmaraş'ta PETLAS 2023 Türkiye Offroad Şampiyonası 7. yarışı ve İstanbul'da da 2023 Extreme Kupası son yarışı otomobil severlere renkli bir hafta sonu yaşatacak.  


 
Pist Sezonu Körfez'de Sona Eriyor 
 
AVIS 2023 Türkiye Pist Şampiyonası 5. ve son yarışları, Kocaeli Otomobil Spor Kulübü (KOSK) tarafından 02-03 Aralık tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek. 
 
ICRYPEX ana sponsorluğunda, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlenecek olan hafta sonu, 02 Aralık Cumartesi günü saat 16.00’da maxi grup ilk yarışı ve saat 17:00’de süper grup ilk yarışları koşulacak.
 
24 Eylül Pazar günü ise süper grup ikinci yarışı saat 13.30’da, maxi grup ikinci yarışı ise saat 15.00’te başlayacak. Saat 16.45’de ödül töreni ile sona erecek organizasyonda pist sürüşü etkinlikleri de gerçekleştirilecek.  
 
Şampiyonlar Kahramanmaraş'ta Belirlenecek 
Petlas 2023 Türkiye Offroad Şampiyonası'nda sezonun 7. ve son yarışı, 01-03 Aralık tarihlerinde Kahramanlar Offroad Spor Kulübü tarafından Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek. 
 
ICRYPEX ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda düzenlenecek organizasyonda, 4 kategoride 24 araç ve 48 sporcu mücadele edecek. 
 
01 Aralık Kasım Cuma günü saat 15.30’da Milli İrade Meydanı'nda gerçekleştirilecek start seremonisiyle başlayacak yarış, Cumartesi ve Pazar günleri Kapıçam Tabiat Parkı’nda koşulacak.
 
 02 Aralık Cumartesi günü 10,13 kilometre uzunluğundaki mukavemet etabını 4 kez kat edecek olan ekipler, pazar günü ise 6 kilometrelik seyirci etabını 3 kez geçerek yarışı tamamlayacaklar. Sezonun son yarışı, saat 18.00’de Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde yapılacak ödül töreni ile son bulacak.  
 
Türkiye’nin En Güçlü Arazi Araçları Pendik'te 
 
4x4 arazi araçları ile trafiğe kapalı parkurlarda yaratılan engellerin hatasız ve kısa sürede aşılması esasına dayalı offroad branşı extreme’de heyecan İstanbul’a taşınıyor. 
 
2023 Extreme Kupası 5. ve son yarışı, 02-03 Aralık tarihinde Osmanlı Offroad Spor Kulübü (4x4 OSM) tarafından İstanbul Pendik’te gerçekleştirilecek. 
 
02 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’de Pendik Belediye etabı ile başlayacak yarışta ekipler, 1050 metre uzunluğundaki etabı kendi imkanları ile tamamlamak ve zorlu engelleri en kısa sürede geçebilmek için ter dökecekler. 
 
Pazar günü aynı konumda saat 13.00’de başlayacak olan Çakıroğlu Skoda etabının koşulması ile tamamlanacak organizasyon, aynı gün saat 17.00’de yapılacak olan ödül töreniyle son bulacak.

Hiç yorum yok