Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Audi RS Q e-tron çölden şehire iniyor

Çölden metropollere: Audi, Dakar Rallisi'nde RS Q e-tron 'un geleceğe yönelik sürüş teknolojisini kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda...

Çölden metropollere: Audi, Dakar Rallisi'nde RS Q e-tron'un geleceğe yönelik sürüş teknolojisini kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda bunu özellikle Avrupa’nın farklı şehirlerinde sergiliyor. 
 

Bir yıl önce büyük beğeni toplayan Hamburg turunun ardından, program üç Audi fabrika pilotunun anavatanlarının başkentlerini de kapsıyor. 
 
Carlos Sainz/Lucas Cruz Madrid'te, Stéphane Peterhansel/Edouard Boulanger Paris yollarında ve Mattias Ekström/Emil Bergkvist yenilikçi düşük emisyonlu prototipi Stockholm’da kullanacak. Etkinliğin tanıtım videosu da #DakarCityTour 2023 adresinde yayınlandı. 
 


Audi, Dakar Rallisi’nde kullandığı RS Q e-tron aracını şehirlerde sergelemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Hamburg’ta gerçekleştirdiği bu özel sergileme yöntemini, şimdi takımın pilotlarının anavatanlarının başkentlerine taşıyor. 
 
Madrid, Paris, Stockholm: Üç Audi ekibi, elektrikli prototiple başkentlerin en güzel simge yapılarından geçecek. 
 
İspanya ve İsveç'teki kraliyet sarayları veya Paris'teki Eyfel Kulesi ve Sacré-Cœur üç güzergahtaki çok sayıda duraktan sadece birkaçı. Seçilen lokasyonlarda RS Q e-tron, drift gösterisi sırasında 263 kW (358 hp) elektrikli güç-aktarma sisteminin gücünü gözler önüne serecek. 
 
Üç şehir turu ile imza atacaklarını söyleyen Audi Motorsport patronu Rolf Michl “Elbette otomobilimiz seyircinin önünde pistlerde, çöl rallilerinde olduğu gibi bir performans sergilemeyecek. 
 
Bunun yerine, yenilikçi teknolojiyi Avrupa'nın üç büyük şehrinde birçok insanın önünde sergileyeceğiz. Büyüleyici prototipimizle insanlara önemli bir mesaj ileteceğiz, ilham vereceğiz.” dedi. 
 
Audi, 2012 yılından bu yana elektrikliye geçişin öncülerinden biri. Marka, düşük emisyonlu bir modelle çöl motorsporlarında başarılı olmak için elektrik ve enerji dönüştürücülü RS Q e-tron'u geliştirdi. 
 
Enerji dönüştürücü içten yanmalı bir motor ve bir jeneratörden oluşuyor. Audi bu sezonla birlikte karbondioksit emisyonlarını yüzde 60'tan fazla azaltan sürdürülebilir bir yakıt kullanıyor. 
 
Team Audi Sport, geçen sene Abu Dhabi Çöl Mücadelesinde genel klasman zaferine ulaştı. RS Q e-tron ayrıca Dakar Rallisi'nin şu ana kadar iki organizasyonunda altı etap zaferi elde etti ve günlük değerlendirmelerde toplam 28 kez podyuma çıktı. 
 
Üç film ve fotoğraf prodüksiyonu art arda gösterime girecek. 20 Eylül Çarşamba günü Madrid yolculuğu fotoğraflar ve filmlerle Audi Sport sosyal medya kanallarında ve www.audimedia.tv'de izlenebilecek. Paris gösterisi 27 Eylül'de ve sonuncusu ise 4 Ekim'de Stockholm'de yapılacak.

Hiç yorum yok