Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Alman Auto Bild Continental’i Örnek gösterdi

Alman Auto Bild Allrad ve Auto Bild Sportscars dergileri, 2022 kış lastiği testlerinde Continental‘in WinterContact™ TS 870 P lastiğini “Örn...

Alman Auto Bild Allrad ve Auto Bild Sportscars dergileri, 2022 kış lastiği testlerinde Continental‘in WinterContact™ TS 870 P lastiğini “Örnek teşkil eder” unvanına layık gördü. 
 

WinterContact™ TS 870 P, testlerde karda ve ıslak zeminde kısa fren mesafesi ve üstün yol tutuşu ile dikkat çekti. 
 


WinterContact™ TS 870 P, özellikle yakıt tasarrufu sağlayan yuvarlanma direnci ile de yüksek puan topladı. Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental, kış lastiği testlerinde ödülleri toplamaya devam ediyor. 
 
Alman Auto Bild Allrad ve Auto Bild Sportscars dergilerinin düzenlediği 2022 kış lastiği testlerinde Continental WinterContact™ TS 870 P, “Örnek teşkil eder” unvanına layık gördü. 
 
Ödüllü WinterContact™ TS 850 P lastiğinin halefi olan WinterContact™ TS 870 P, Cool Chili adını taşıyan yeni geliştirilen sırt bileşimi ve yeni su kanalları ile dikkat çekiyor.  
 
Kullanım ömrü yüzde 16 oranında artırıldı 
Continental lastik geliştirme mühendisleri, geniş lastik kullanan sürücülerin güvenliğini artırmak için ortak V profilinden farklı olarak profil blok sıraları arasına dört büyük çevresel kanal yerleştirdi. Temas alanındaki suyu hızla tahliye eden bu yenilikçi sırt yapısı, özellikle ıslak zeminde büyük avantajlar sunuyor. 
 
Bu sayede yol tutuşunda mükemmel performans gösteriyor ve daha kısa fren mesafeleriyle suda kızaklama önleniyor. Ayrıca lastik mühendisleri, yuvarlanma direncini yüzde 2 azaltırken lastiğin ömrünü de yüzde 16 oranında artırmayı başardılar.  
 
Kış koşullarında güvenli sürüş keyfi 
WinterContact™ TS 870 P, kış yollarında özellikle güvenlik ve verimlilik arayan elektrikli ve içten yanmalı motora sahip sedan ve SUV araç sürücüleri için geliştirildi. 
 
Özel konfigürasyonu sayesinde yerden daha fazla kar toplayabiliyor ve daha güçlü bir kavrama ile sürücülere daha kontrollü bir yol tutuşu sağlıyor. 
 
Yeni sürdürülebilir bileşenlerden oluşan CoolChili™ teknolojisi sayesinde, özel hidro oluklar olağanüstü suda kızaklama performansı sağlıyor. 
 
Böylece sürücüler ıslak zeminde bile korkmadan frenleyebiliyor. Daha az yuvarlanma direnci yakıt tüketiminde tasarruf sağlarken, daha az aşınma özelliği de daha yüksek bir kilometre performansına ulaşmaya yardımcı oluyor.

Hiç yorum yok