Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Scania’ya Üst Üste 5. Kez Yeşil Kamyon ödülü

Scania, üst üste beşinci kez "Yeşil Kamyon" ödülünü kazandı. Almanya’nın önde gelen iki Alman ticari araç dergisi tarafından düzen...

Scania, üst üste beşinci kez "Yeşil Kamyon" ödülünü kazandı. Almanya’nın önde gelen iki Alman ticari araç dergisi tarafından düzenlenen ve sektörün en prestijli ödülleri arasına giren “Yeşil Kamyon” ödülünü bu yıl Scania, R 410 çekici ile almaya tekrar hak kazandı. 
 

 "Yeşil Kamyon 2021" test sürüşü Almanya’nın Münih kentinde 360 kilometrelik oldukça zorlu bir parkurda gerçekleşti ve 32 ton yüklü araçlara 430 HP’ye kadar güç şartı uygulandı. 
 
Testlere katılan tüm kamyonlara aynı aşınma ve basınçta aynı marka lastikler takıldı. Scania, testlere katıldığı R 410 ile 100 km'de 23,53 litre yakıt tüketimine ve 80,60 saatte km ile en yüksek ortalama hıza ulaştı.  


 
“Scania’nın Önderliği 5. Kez tescillendi”
Scania yetkilileri 5 yıl üst üste kazanılan “Yeşil Kamyon” ödülü için yaptıkları açıklamada “Bunu, Scania'nın sahip olduğu teknolojideki başarıları ve müşterilerimiz için en iyiye ulaşmaları yönündeki çalışmalarımızın bir meyvesi olarak görüyoruz. 
 
En verimli kamyonları sunabilmek Scania'nın DNA'sının bir parçası ve her zaman için çabaladığımız bir şey. Aynı zamanda bizim için iklim değişikliğiyle mücadele etmek ve bilime dayalı hedeflerimize ulaşmak son derece önemli. 
 
Scania olarak taahhüt ettiğimiz Paris Anlaşması hedeflerimize ulaşmak için de en verimli motorlara ihtiyacımız var" şeklinde değerlendirdiler.

Hiç yorum yok