Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Ford Edge daha fazla performans konfor ve teknoloji sunuyor

Ford SUV ailesinin en büyük üyesi Ford Edge yenilendi.  Dış ve iç tasarımı yenilenen Ford Edge yenilikçi sürüş destek teknoloj...

Ford SUV ailesinin en büyük üyesi Ford Edge yenilendi. Dış ve iç tasarımı yenilenen Ford Edge yenilikçi sürüş destek teknolojileri ve yüksek verimliliğe sahip güçlü motoru ile üstün performans ve konforubir arada sunuyor. 

Şık, sportif ve en ince detayına kadar özenle tasarlanan yeni Edge, Ford’un en teknolojik SUV’u olma unvanıyla birlikte, daha güçlü ve geliştirilmiş bir performans sunuyor. 

Gelişmiş Ford Co-Pilot360 kapsamında sunulan Dur&Kalk ve Şerit Hizalama özelliklerine sahip Adaptif Hız Kontrol Sistemi ve Acil Durum Manevra Destek Sistemi gibi sürüş destek teknolojileri sürüş güvenliğini en üst seviyeye taşıyor. 

8 inç dokunmatik ekranlı SYNC 3 ve kablosuz şarj ünitesi gibi özellikler her daim bağlı kalmaya yardımcı olurken, B&O premiumses sistemi keyifli yolculukları beraberinde getiriyor. 

238 PS güç üreten gelişmiş 2.0 litrelik EcoBlue dizel motor, Gelişmiş Akıllı 4x4Çekiş Sistemi ve yeni sekiz ileri otomatik şanzıman performans ile yüksek yakıt verimliliğini bir arada sunuyor. Yeni Ford Edge, Titanium donanım seviyesinde585.850 TLtavsiye edilen fiyatıylasatışa sunuldu.  

Yenilenen tasarımıyla Ford Edge sadelik ve şıklığı harmanlıyor 

Yeniden yorumlanan daha geniş ön ızgara, yeni tasarımı ile DinamikLED ÖnFarlar ile LED gündüz farları, yeni stop lambaları ve yeniden tasarlanan ön ve arka gövde ile daha güçlü ve dinamik bir görünümü beraberinde getiriyor. 

20 inç alaşım jantlar, krom tavan rayları, karartılmış arka camlar, arka rüzgarlık, panoramik cam tavan modern ve şık görünümü destekliyor. Kaliteli malzemelerle ve büyük özenle tasarlanan iç mekan yalın, ancak bir o kadar şık bir görünüm sunuyor. 

Döner vites konsoluve geleneksel el freninin yerini alan elektrikli park freni yeniden yorumlanan vites konsolu bölgesinin daha ferah olmasını sağlarken, bu bölümün sağ tarafında iki adet bardaklık bulunuyor. 

Sürücü kol dayama bölmesinin altı, ön konsolun üstündeki kapaklı olmak üzere farklı noktalarda geniş kullanım çeşitliliği sağlayan saklama alanları kullanım ergonomisini destekliyor. 

Kişiselleştirilebilir dijital gösterge paneli, ısıtmalı ve soğutmalı ön koltuklar, ısıtmalı arka koltuklar ve direksiyon açılabilir panoramik cam tavan, uyumlu akıllı telefonlar için kablosuz şarj ünitesive dijital ses işlemcili 12 adet yüksek performanslı hoparlöre sahip 1.000 Watt'lık gelişmiş B&Oses sistemi keyifli yolculukları beraberinde getiriyor. 

Yeni Ford Edge,yolculukları daha konforlu ve daha güvenli hale getirmek ve olası çarpışmaları önlemek veya etkilerini azaltmak için tasarlanan; Dur&Kalk ve Şerit Hizalama özelliklerine sahip Adaptif Hız Kontrol Sistemi, İkincil Çarpışma Freni ve Acil Durum Manevra Destek sistemide dahil olmak üzere kamera ve sensör destekli sürüş destek teknolojileri ile yola çıkıyor.

Yine kamera, sensor ve ultrasonik sensörlerle çalışan Dinamik LED ÖnFar Sistemi,Yansıma ÖnleyiciUzun Far Asisitanı ile geliştirilip, Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Şerit Takip Sistemi, Çarpışma Önleme Yardımcısıgibi sürüş destek sistemleri sürüş güvenliğine katkı sağlıyor. 

Dikey ve paralel park özelliklerine sahip Gelişmiş Otomatik Park Sistemi paralel park çıkış yardımıyla park etmeyi ve manevraları kolaylaştırıyor. 

Yenilenen Ford Edge, Apple CarPlay uyumlu Ford SYNC 3 multimedya sistemi sürücünün; sesli komut ve 8 inç renkli dokunmatik ekran üzerinden,sisteme bağlı akıllı telefonlarını, müzik sistemini ve navigasyonuyönetmesine olanak tanırkenuygun özelliğe sahip akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliği sunuluyor.  

Yüksek verimlilik seviyesine sahip güçlü motor 

Yeni Ford Edge 2.0 litre hacimli EcoBlue dizel motorla yollara çıkıyor. Yüksek basınçlı küçük turbo ünitesi ve düşük basınçlı daha büyük turboünitesi seri olarak çalışıyor. Küçük turbo ünitesi alt devirlerde yüksek çekiş gücü sunarken büyük turbo ünitesi üst devirlerde yüksek güç üretiyor. 

Modern teknolojinin sağladığı tüm gelişmeleri bünyesinde barındıran motor 238 HP güç ve 500 Nm tork üretirken çok daha büyük hacimli bir motorun güç ve tork değerleriyle, çok daha küçük hacimli bir motorun yakıt tüketimi verimilliğini ve CO2 emisyon salınım değerlerini birlikte sunuyor. 

Sarsıntısız ve sessiz çalışan güç aktarma organları kararlı bir hızlanmasunarken konforlu ve akıcı bir sürüş vaat ediyor. 

Gücünü sekiz kademeli otomatik şanzıman ve akıllı 4x4 çekiş sistemi üzerinden yola aktaran motor start-stop teknolojisinin katkısıyla 100 km’de sadece ortalama 7,2 litre yakıt tüketiyor ve 187 gr/km CO2 salınım değerine imza atıyor.  

Yapay zeka kullanarak yol tutuş ve yakıt verimliliğini arttırıyor 

Ford yakın zamanda Ford EcoSport, Edge, Galaxy, Kuga, Mondeo ve S-MAX gibi farklı modellerinde kullanmak üzere lastiklerin yol yüzeyine tutunma seviyesini sürekli olarak ölçümleyen ve 20 milisaniyeden (göz kırpma süresinden yirmi kat daha hızlı) daha kısa bir süre içerisinde ön ile arka aks arasında tork dağılımını ayarlayan akıllı 4x4 çekiş teknolojisini tanıtmıştı. 

Yeni Ford Edge’de kullanıma sunulan yapay zeka teknolojisine sahip akıllı 4x4 çekiş sistemi;kaygan sürüş koşullarında daha fazla güven verirken ekstra tutuş gerekmeyen sürüş koşullarında yakıt tasarrufunu destekliyor. 

Yeni Ford Edge'de ilk kez tanıtılan yeni 4x4 çekiş sistemini devreden çıkarma teknolojisi, bir adım daha ileriye giderek gelişmiş sensörden gelen bilgileri kullanarak lastiklerin zemine tutunma düzeyini denetliyorve buna bağlı olarak yüzde 6,5 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor. 

Sürüş koşulları uygun olduğu anlarda yakıt tüketimini düşürmek için önden çekiş modundagücü aktaran yeni Ford Edge, sürüş koşulları daha zorlu olduğunda sorunsuz bir güç aktarımı için akıllı 4x4çekiş sistemine geçiş yapıyor. 


Akıll 4x4 çekiş sistemi devreden çıkartma teknolojisi lastiklerin dönüşünü ve kaymasını takip etmek için çekiş kontrol sistemi ve ABS fren sistemi gibi sistemlerden gelen veriler dışında ön cam sileceği ve dış ortam sıcaklığı bilgilerini kullanarak hava ve yol koşullarını belirliyor ve hatta römork çekme durumlarında bunu da ayrıca denetliyor. 

Bulanık Mantık (fuzzy logic) kullanan bir algoritma, önden çekişli sürüşün veya akıllı 4x4 çekiş sisteminin uygun olup olmadığını belirlemek için sadece 10 milisaniyede tüm verileri işliyor.

Hiç yorum yok