Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

RENAULT EZ-FLEX Kişiye özel teslimatta yenilikçi bir deneyim

Elektrikli, internet bağlantılı, kompakt ve atak bir hafif ticari araçolan Renault EZ-FLEX, şehirlerdeki sürdürülebilirmobilite ve teslimat...

Elektrikli, internet bağlantılı, kompakt ve atak bir hafif ticari araçolan Renault EZ-FLEX, şehirlerdeki sürdürülebilirmobilite ve teslimat verimliliğini artırmak için tasarlandı.EZ-FLEX, teslimatişi yapanlar için kusursuz bir çalışma ortamı sunuyor. 

Renault EZ-FLEX, yeni teslimat konseptine uygunyenilikçi ve benzersiz bir yaklaşım ortaya koyuyor. EZ-FLEX, günlük teslimat konusundaki ihtiyaçların daha iyi anlaşılabilmesi ve gerekli tüm verilerin toplanabilmesi için Avrupa'da bu alanda çalışan profesyonellerin kullanımına verilecek. 

Renault, 2050 yılına kadarglobalmal taşıma hacminin dört kat artacağınıöngörmüş ve 2018 yılı sonunda elektrikli, otonom ve internet bağlantılı konsept otomobilolan Renault EZ-PRO’nun lansmanını gerçekleştirmişti. 

EZ-PRO,Renault’nun 2030 yılında kişiye özel teslimat işinin geleceğine dair vizyonunu yansıtıyor. Renault, elektrikli ve internet bağlantılı EZ-FLEX ile,bu alandaki yeni yöntemleri keşfederek geleceğe hazırlanmaya devam ediyor. Renault EZ-FLEX modelinin ilk gösterimi, 16-18 Mayıs 2019 tarihlerinde Fransa’daki VIVA Teknoloji Fuarı’nda gerçekleşecek. 

EZ-FLEX: ŞEHİR İÇİ TESLİMAT İÇİN TASARLANMIŞ BİR ARAÇ 

Renault EZ-FLEX, şehir içinde pratik bir şekilde hareket etmek için tasarlanmış kompakt ve manevra kabiliyeti yüksek bir araç olarak öne çıkıyor. 


EZ-FLEX, 3,86 m uzunluk ve 1,65 m genişliğinin yanı sıra1,88 m yüksekliği ile park kolaylığı sağlıyor. Kompakt kokpiti sayesinde, 3m3 hacim ile,boyutlarına göre son derece geniş bir yükleme kapasitesine sahip olan model, hafif ticari araç kullanım özelliklerinden de taviz vermemiş oluyor.

4,5 metre dönüş çapı, araca mükemmel bir manevra kabiliyeti sağlıyor. Renault EZ-FLEX’te her şey kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayacak şekildetasarlandı.

Kolay erişime sahip geniş sürücü kabini; sürüş bilgilerine kolay ve hızlı erişim sağlayan gösterge paneli, geniş görüşünyanı sıra basit vekullanışlı araç kumandalarına sahip. 

Araçta sunulan hizmet ve uygulamalara ek olarak, farklı profesyonel kullanımlara yönelik uygulamalar da bulunuyor. Arka yük bölmesi, yüksekliği (yerden 760 mm yükseklikte) ve kolay erişimi sağlayan kapılar sayesinde ergonomik özelliklere sahip. 


EZ-FLEX, farklı profesyonel ihtiyaçları karşılayabilecekçeşitli modüler sisteme sahip. Şehir merkezlerinde kullanılabilen ve 100 km menzile sahip elektrikli EZ-FLEX, şehir içi teslimat ihtiyaçlarına göre tasarlandı (şehir içi teslimatın günlük kilometresi ortalama 50 km’dir).  

EZ-FLEX: İNOVATİF VE BENZERSİZ BİR DENEYİM On civarında Renault EZ-FLEX, Avrupa'da bu alanda hizmet veren profesyonel şirketlere 2 yıl boyunca denetilecek. Renault EZ-FLEX’tekullanıcılarıngeri bildirimlerinin daha iyi okunmasını sağlayacak sensörler bulunuyor.

Konum, menzil,sürat ve duraklamalar gibiçeşitli veriler toplanacak ve günlük kullanımların anlaşılabilmesi amacıyla, bu veriler gerçek zamanlı olarak veya günde bir kere internet bağlantı özelliği sayesinde bir araya getirilmek üzere yüklenecek. 


Bu verilerin analizinin, profesyonellerle birlikte yapılması Renault’ya, güncel şehir içi lojistik ihtiyaçlarına uygun araçlar tasarlama imkanı sağlayacak. 

Renault, şehir içi yük taşıma ile ilgili ortak bir vizyon elde etmek amacıyla, tüm ekosistem bileşenlerini de göz önünde bulundurarak fiili şartlarda bir aracı ve hizmetlerini test etmeyi hedefliyor. Bu deneyimleme ile Renault, yarının inovasyonuna hazır olmak ve otomobil tasarlamak için yeni bir yaklaşım ortaya koyuyor.  

EZ-FLEX: YARININ MOBİLİTESİNİ HAZIRLAMAK 

Hızlı şehir göçü nedeniyle 2030 itibariyle dünya nüfusunun yüzde 60’ından fazlasının şehirlerde yaşadığı bir dünyada sadece insanların bir yerden bir yere ulaşımı değil eşyaların da dolaşımı önemli hale geliyor: 

sürat, esneklik ve güvenilirlik tüketicinin en önemli beklentileri olarak öne çıkıyor. Teslimat hızı ve özenine yönelik ihtiyacın giderek artmasıyla, şehir ve şehir merkezlerinde, bu konudaki yönetmelikler giderek daha sıkı hale geliyor.

Herkes için bugünün ve geleceğin sürdürülebilir mobilitesini sağlamak amacı ile hareket eden Renault Grubu,EZ-PRO konsept otomobilinden sonra, Renault EZ-FLEX ilegeleceğin mobilitesine yönelik keşif çalışmalarına devam ediyor.

Hiç yorum yok