Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Cıtroën, Şangay Otomobil Fuarında Suv Atağını Ve Yenilikçi Vizyonunu Gözler Önüne Serecek

Çin’de uzun zamandır faaliyet gösteren Citroën, 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda gövde gösterisi yapacak.  Marka 900 m2 alana k...

Çin’de uzun zamandır faaliyet gösteren Citroën, 2019 Şangay Otomobil Fuarı’nda gövde gösterisi yapacak. 
Marka 900 m2 alana kurulu stantta 100 yıllık köklü geçmişini kutlarken aynı zamanda geleceğe yönelik vizyonunu da gözler önüne serecek. 

Geçmişe damgasını vuran önemli modellerin de sergileneceği stantta aynı zamanda markanın her geçen gün önem kazanmaya devam eden SUV segmentine yönelik atağını; C4 Aircross SUV ve C5 Aircross SUV ile birlikte yeni C3-XR SUV olmak üzere zengin ürün çeşitliliği gözler önüne serecek. 

Ayrıca güncellenen C4 L ile birlikte C-Elysée, C4, C5 ve C6 modelleri de markanın sedan pazarındaki iddiasını vurgulayacak. Markanın 100 yıllık köklü geçmişinin gelmiş olduğu en son noktayı temsil eden ve yeni nesil modellerde kullanıma sunulan Citroën Advanced Comfort® programı Citroën modellerine benzersiz bir konfor seviyesi kazandırıyor. 

Citroën, Çin’de ilk kez gösterimini gerçekleştireceği Ami One Concept ile tamamen yenilikçi iki kişilik yüzde 100 elektrikli bir şehir içi ulaşım çözümü sunacak. Özgün tasarımlı Dongfeng Citroën standı 16 - 25 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. 

Çin, 2018 yılında 113.000 adedin üzerinde satış hacmiyle Citroën için Fransa’nın ardından tüm dünyadaki en önemli ikinci pazar. Dongfeng Citroën, son derece rekabetçi olan bu pazarda ciddi bir SUV atağı gerçekleştiriyor. 

Dongfeng Citroën son 18 ayda yeni SUV C3-XR de dahil olmak üzere üç yeni SUV model tanıttı ve bunun yanı sıra sedan modellerini güncellerken aynı zamanda bayi ağını da yeniledi.  

MARKANIN SUV ATAĞINI YANSITAN MODELLER

 Citroën, Çin pazarında her geçen gün daha da önem kazanan SUV pazarına vermiş olduğu önemi 2 yıldan daha kısa bir süre için de tanıtımını gerçekleştirdiği son derece modern ve teknolojik üç farklı SUV model ile gözler önüne seriyor. 

Yeni C3-XR SUV: Halen tanıtım süreci devam eden otomobil satışa sunulduğu 2014 yılından bu yana Çin’de 180.000 adet satan başarılı bir modelin varisi olarak devreye giriyor

Ekonomik ve çok yönlü model 2019 yılının ilkbaharında iki yeni nesil SUV ile birlikte satışa sunulmaya başlandı. Model, dikkat çekici tasarımı dışında sunmuş olduğu konfor seviyesiyle de dikkat çekiyor. 

Yeni C3-XR SUV modern, dinamik ve çekici bir tasarımla dikkat çekerken aynı zamanda tasarım detaylarıyla markanın en güncel tasarım dilini kullanıyor ve marka aidiyetine vurgu yapıyor.

Sadece dikkat çekici bir tasarım sunmakla kalmayan yeni C3-XR SUV; Citroën Advanced Comfort® ve 9 inçlik dokunmatik ekran dahil HSAE bilgi eğlence sistemi olmak üzere yeni teknolojilerle de dikkat çekiyor. 

Yeni C3-XR SUV, C4 Aircross SUV ve C5 Aircross SUV ile birlikte markanınSUV ürün gamını tamamlıyor. Yeni C3-XR SUV aynı zamanda 2.650 mm ile B-SUV segmentinin en uzun dingil mesafesini sunuyor ve geniş bir yaşama alanıyla son derece kullanışlı bir yapı sergiliyor. 

 C4 Aircross SUV: C3 Aircross modelinin Çinli türevi olan ve 2018 yılı sonlarında satışa sunulan araç 12 cm daha gövdesiyle daha fazla arka koltuk yaşama alanı kullanıma sunuyor. 

 C5 Aircross SUV: 2017 yılında pazara sunulan araç dinamik ve kaslı bir tasarımla dikkat çekerken Progressive Hydraulic Cushions süspansiyon sistemi sayesinde Citroën’e has konforlu ve akıcı bir sürüş sunuyor. 

MARKANIN SEDAN PAZARINA VERMİŞ OLDUĞU ÖNEM 

Dongfeng Citroën, zengin bir ürün çeşitliliği ile Çin’deki sedan pazarının beklentilerini karşılıyor. Hatta marka Çin pazarına özel sedan modeller de sunuyor. 

C4 L: Markanın 2012 yılında Çin pazarına özel tasarım unsurları ile şekillendirerek yerel olarak Wuhan’da ürettiği C-sedan modeli 2019 yılı için tasarım ve teknoloji bakımından güncellendi. 

Bünyesinde barındırdığı özelliklerle C-Sedan pazarının çıtasını yükselten C4 L, dokunmatik ekranlı bilgi ve eğlence sistemi dahil modern konsol tasarımıyla konforlu bir yapı sunuyor. 4,62 metre uzunluğa ve 2,71 metre dingil mesafesine sahip otomobil geniş yaşama alanı dışında 440 litrelik geniş bir bagaj kullanıma sunuyor. 

Yeni direksiyon simdi, yeni kapı döşemeleri ve yeni döşemeler kalite algısını yükseltirken yeni 9 inçlik dokunmatik ekran ve elektrikli el freni gibi teknolojik çözümler kullanım kolaylığını destekliyor. C5: Beklentileri yüksek Çinli müşteriler için tasarlanan ve 2017 yılında piyasaya sürülen modern ve çekici sedan konfor odaklı bir yapıla dikkat çekiyor. 

C6: Markanın Çin’deki üst segmente girme stratejisini yansıtan prestijli bir sedan geniş yaşama alanı ve kaliteli malzemeler dahil ileri seviyede bir konfor sunuyor.  

AMI ONE CONCEPT’İN ÇİN GÖSTERİMİ 

Markanın 100. yıldönümü kutlamalarına yönelik iki konsept araçtan biri olan ve Cenevre’den sonra Şangay’da sergilenecek olan Ami One Concept otomotiv dünyasının içinde bulunduğu enerji geçişi sürecinde tamamen yenilikçi bir şehir içi mobilite vizyonu ortaya koyuyor. Citroën tarih boyunca sıra dışı ve devrim niteliğinde araçlarla otomobil kullanıcılarının gönlünü kazanan bir marka oldu.

Ait olduğu dönemde 2CV’nin yaptığı gibi günümüzde de Ami One Concept herkes için hareket özgürlüğü sunuyor ve geniş kitlelerin gönlünü kazanacak bir şehir içi mobilite çözümü olarak dikkat çekiyor. Ami One Concept son derece kompakt boyutları ve yüzde 100 elektrikli motoruyla kalabalık kentlerde üstün hareket özgürlüğü ve çevre dostu bir mobilite çözümü sunuyor. 

Herkesin erişebileceği ve her kullanıcı tipinin beklentilerini karşılayan Ami One Concept, markanın fuarlar için tescil ettirdiği “La Maison Citroën” standında sergilenecek.Konsept otomobil Citroën’in şehirdeki özgürlükçü vizyonunu yansıtıyor: #LibertyElectriCityMobility.

 ORIGINS ÖZEL SERİSİ 

Citroën asırlık geçmişini kutlamak için Şangay'daki standında “Origins” adındaki özel seriyi tanıtacak. Citroën ürün kimliği yansıtan ve Citroën Advanced Comfort® programına uygun özelliklerle dikkat çeken özel seri gerek iç, gerekse de dış tasarımda markanın geçmişine gönderme yapan unsurlarla dikkat çekiyor. 

Bu kapsamda sergilenen SUV C5 AIRCROSS, SUV C4 Aircross, yeni SUV C3-XR, C5 ve C6 modelleri beyaz gövde rengi dışında “Origins” serisine özel bronze tasarım unsurlarıyla donatılıyor. 

Yine “Origins” versiyonlarında ayrıca araç modeline bağlı olarak bronz renkli Airbump® yan gövde kaplamaları ve her aracın ön kapısında “Origins since 1919” çıkartması devreye giriyor.

Hiç yorum yok