Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Uber Gerçek Zamanlı KimlikTespiti özelliğini ekledi

Uber, sürücü ve yolcuların güvenliğini artırmak amacıyla uygulamasına “Gerçek Zamanlı Kimlik Tespiti” özelliğini ekledi Uber, teknolojisin...

Uber, sürücü ve yolcuların güvenliğini artırmak amacıyla uygulamasına “Gerçek Zamanlı Kimlik Tespiti” özelliğini ekledi Uber, teknolojisini geliştirmeye ve sürücülerle yolcuların güvenliğini artıran yeni özelliklereklemeye devam ediyor. 

Gerçek Zamanlı Kimlik Tespiti özelliği, araç içerisindeki sürücünün uygulamaya kayıtlı sürücüyle aynı kişi olduğundan emin olmak için sürücülerin çevrimiçi olmadan önce, kendi fotoğraflarını çekmelerini zorunlu kılıyor. 

Bu özellik, sürücü hesaplarının yanlış kullanılmasının önüne geçiyor ve doğru kişinin direksiyonda olmasını sağlamak için uygulamaya ek bir güvenlik katmanı daha eklemiş oluyor. 


Uber ayrıca sürücülerin ve yolcuların iletişim kurmayollarını geliştirecek bir başka özellik olan anonim telefon numarası özelliğini de uygulamasına dahil ettiğini duyurdu.

Yolcular ve sürücülerbirbiriyle iletişim kurduğunda her iki telefon numarası da gizleniyor. Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı “Uber uygulamasının özelliklerini geliştirmek için yapılan yenilikçi projeler hiçbir zaman bitmiyor. 

Uber’i Türkiye’de kullanan yolcuların ve sürücülerin memnuniyetini artırmaya yönelik yeni özellikler ekleyerek teknolojimizi geliştirmeye devam ediyoruz.” dedi. 

Uber Türkiye’de tüm kullanıcıları için, yolculuk öncesinde, sırasında ve sonrasında hem daha kaliteli hem de daha güvenli ulaşım deneyimleri sunmayı hedefliyor. Aynı zamanda sürücülerin ve yolcuların kişisel bilgilerini koruyarak birbirleri ile iletişim kurabilmelerini de sağlıyor. 

Halihazırda sisteme kaydolabilmek için temiz sabıka kaydına sahip olmak zorunda olan Uber sürücüleri, eğitim ve sınav sürecini tamamladıktan sonra yolculuk yapmaya başlayabiliyor. 

Uber platformunu kullanan yolcular birsürücü ile eşleştiğinde, sürücünün ismini, fotoğrafını, puanını; aracınmodelini ve plakasını sürücü bilgileri ekranında görebiliyor. 

Yolculuk sırasında kullanıcılar arzu ederse “YolculuğuPaylaş” butonuna dokunarak yakınlarıyla yolculuk bilgilerini eşzamanlı olarak paylaşabiliyor

Hiç yorum yok