Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

O uygulama ikinci el araba kategorisinde ülkenin en büyük pazarı oldu

Türkiye'de şu anda yarım milyonun üzerinde ikinci el araç letgo üzerinden satışa sunuluyor.  Türkiye’ye 2016 yılı başında giren ...

Türkiye'de şu anda yarım milyonun üzerinde ikinci el araç letgo üzerinden satışa sunuluyor. 

Türkiye’ye 2016 yılı başında giren letgo, sunduğu kullanım kolaylığı sayesinde iki yıldan kısa bir süre içerisinde ülkedeki en büyük yerel alışveriş uygulaması haline geldi. 

Kısa süre önce yayınlanan App Annie raporu da letgo’nun Türkiye'de en çok indirilen ilk 5 uygulama arasında yer aldığını gösteriyor. letgo, şu anda aktif olarak satışa sunulan yarım milyonun üzerindeki araç sayısıyla, ikinci el araba kategorisinde de Türkiye'nin en büyük pazar yeri haline geldiğini duyurdu. 

Araçların genel olarak bireysel kullanıcılar tarafından listelendiğini açıklayan letgo, galericileri de platforma dahil ederek kategoriyi geliştirecek özellikler üzerinde çalıştıklarını belirtti.


Bu özellikler sayesinde galericilerin de çok kolay bir şekilde envanterlerini yönetebilecek ve araçlarını letgo’da listeleyebileceği iletildi. 

letgo Türkiye Pazarlama Direktörü Onur Kavak, Türkiye'de arabadan elektronik eşya ve mobilyaya kadar şu anda 22 milyonun üzerinde aktif ürünün letgo üzerinden satışa sunulduğunu söyledi. 

letgo'daki satıcıların aylık 5 milyonun üzerinde yeni listeme yaptıklarını belirten Kavak, bu rakamın 2016 yılı başından bu yana yüzde 700'ün üzerinde artış gösterdiğini ifade etti. Kavak sözlerini şöyle sürdürdü; "Araba, letgo’nun en popüler ve en hızlı büyüyen kategorilerinden biri ve bu yıl da bizim için önceliğini korumaya devam edecek. 

Uygulamamız en yeni teknolojileri kullanarak araç da dahil olmak üzere ve hemen hemen her şeyi alıp satmayı inanılmaz derecede kolay hale getiriyor. letgo, ürün satma sürecini kolaylaştırmak için yapay zeka ve imaj tanıma özelliklerini kullanan tek uygulama.

Önümüzdeki dönemde de odağımız kullanıcılarımıza alışverişi daha da kolaylaştıracak yenilikler sunabilmek” dedi. letgo, geçen yılın sonunda uygulamayı indiren kullanıcı sayısının dünya çapında 75 milyonu aştığını duyurdu. 

Şirket ayrıca, dünya çapındaki letgo kullanıcılarının 200 milyonu aşkın listeleme yaptıklarını ve uygulamanın sohbet özelliğini kullanarak birbirlerine günde 9 milyon mesaj olmak üzere, toplam 3 milyar mesaj gönderdiğini belirtti. letgo kurucu ortağı Alec Oxenford, şu açıklamalarda bulundu: 

"Türkiye'deki ikinci el ekonomisinin açığa çıkarılmamış dev potansiyelini gördüğümüz için letgo'yla hızlı bir şekilde Türkiye pazarına girme kararı aldık. O günden bu yana inanılmaz bir büyümeye tanık olduk, hatta pazarın büyümesine hız kattık. 

Türkiye'nin letgo gibi bir pazar yeri için dünyadaki en büyük fırsatlardan biri olduğu belli oldu. Türkiye'deki tüketiciler, bulundukları semtlerde kolayca alışveriş yapma konusunda oldukça istekliler."

Hiç yorum yok