Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Ducati’den 109 beygirlik 25.yıl kutlaması 2018 Monster 821

ilk kez İtalya’da sahne alacak olan Monster 821, performans değerlerinin yanı sıra ilk versiyonlardan aldığı ikonik parçalarla dikkat çekiy...

ilk kez İtalya’da sahne alacak olan Monster 821, performans değerlerinin yanı sıra ilk versiyonlardan aldığı ikonik parçalarla dikkat çekiyor. 

Motosiklet meraklılarının her yıl iple çektiği organizasyonlardan birisi olan EICMA için önümüzdeki çok kısa bir süre kaldı. İtalya’nın Milan kentinde 9 Kasım‘da kapılarını açacak olan organizasyona katılım sağlayacak üreticiler de meraklılarıyla buluşturacağı modellerin başlangıcını yapmaya başlıyor. 

Etkinliğe beş yeni model getireceğini geçtiğimiz günlerde açıklayan Ducati, başlangıcı 2018 model Monster 821 ile gerçekleştirdi. Ducati içerisinde 25. yılını kutlayan Monster serisinin en güncel üyesi olarak podyuma çıkacak olan 821, ikonik sarı renk seçeneğiyle modellerin çıkış noktası olan Monster 900‘a atıfta bulunuyor. 
Gerçek Ducati Monster genleri Genlerine olan bağlılığıyla ilk gördüğümüz andan itibaren dikkatimizi çekmeyi başaran Monster 821 ‘in performansı da marka geleneklerini sonuna kadar karşılıyor. Son jenerasyon su soğutmalı V-twin motorun kullanıldığı model 109 beygir güç ve 86 Nm tork gibi ciddi değerleri barındırıyor.

Üzerinde standart olarak Ducati Güvenlik Paketi’yle gelen 821’de bu paket kapsamında; Bosch imzalı ABS, Ducati çekiş sistemi, DTC ve güç modları sunuluyor. 320 milimetrelik fren disklerinde Brembo imzasını taşıyan modelin arka süspansiyonundaysa ayarlanabilir yapıya yer verilmiş. 

Monster 821’in yenilenen tasarımsal parçalarına baktığımızda da geçmişten esinlenilmiş parçalara yer verildiğini görebiliyoruz. Benzin tankı ve arka bölümü 1992 yılı Monster modeli baz alınarak tamamen yenilenen 821’in ön bölümündeyse güncel formdan faydalanılıyor. 

Son olarak 821’in vites düşürüp artırırken quickshifter desteğine sahip olduğunu belirtmeden de geçmeyelim. İlk kez Milan’da sergilenecek olan modelin 2018’in ilk çeyreği içerisinde satışa sunulması bekliyor.LOG

Hiç yorum yok