Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Toyota RAV4 Hybrıd Türkiyede Satışta

Toyota’nın en güçlü hibrit motoruna sahip modeli RAV4 Hybrid, yüksek peformans ve düşük yakıt tüketimi ileD-SUV segmentinde yeni bir sayfa ...

Toyota’nın en güçlü hibrit motoruna sahip modeli RAV4 Hybrid, yüksek peformans ve düşük yakıt tüketimi ileD-SUV segmentinde yeni bir sayfa açıyor. 

İlk kez hibrit teknolojisiyle sunulan RAV4, daha fazla gücü, daha sessiz bir sürüş deneyimini, yüksek konforu ve mükemmel bir sürüş keyfini bir arada toplamayı başarıyor.

İkisi elektrikli diğeri de 2.5 litrelik benzinli 3 motorun ürettiği 200 beygirlik güç ile Toyota’nın en güçlü hibrit modeli olan RAV4, 100 km’de ortalama sadece 5,1 litrelik bir yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. 

118 g/km gibi düşük bir CO2 emisyon değeri sunan RAV4, aynı zamanda kesintisiz çalışan şanzımanı sayesinde 100 km/s hıza sadece 8,3 saniyede çıkıyor. 

Segmentinin yaratıcısı RAV4’ün hibrit versiyonu, dört çeker sürüşüyle birlikte zorlu koşulların da üstesinden gelirken, şehir yollarında da vazgeçilmez olduğunu kanıtlıyor. Bir SUV olmasına karşın yüksek yol tutuşa sahip RAV4 Hybrid, tercihe göre Sport, Eco ve Elektrikli mod’larda kullanılabiliyor.  
Toyota’nın İlk Hibrit SUV’u 
Toyota, ilk hibrit SUV modeli olma özelliğine sahip RAV4 ile ürün yelpazesini genişletirken, dünya çapında 10 milyondan fazla hibrit modeli satışı gerçekleştirmeyi başardı. 

Dünya’da 150’den fazla ülkede satışa sunulan ve yılda 600 bin adetten daha fazla satış başarısı elde eden RAV4’ün hibrit versiyonu özellikle Avrupa’da büyük bir ilgiyle karşılandı. 

Oldukça sessiz bir sürüşe sahip olan RAV4 Hybrid, aynı zamanda sürüş konforu ve yol tutuş konularında da büyük bir geliştirme operasyonundan geçirildi. 

Yüksek güvenlik donanımlarına sahip RAV4 Hybrid, şık tasarımı ve güçlü duruşuyla da dikkatleri topluyor. Dışarıdan şarj etme ihtiyacı olmadan kendi kendine şarj olabilen RAV4 Hybrid, Türkiye’de hibrit araçlara getirilen ÖTV indirimiyle birlikte 173 bin 700 TL’den başlayan avantajlı fiyatlarla Toyota plazalarında satışa sunuluyor.