Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Yeni Ford Kuga Türkiyede Satışta

Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve oto...

Yeni Ford Kuga, gelişmiş teknolojik özellikleri, etkileyici sürüş dinamikleri ve küçük hacimli 1.5 lt dizel motora eşlik eden manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile Türkiye’de satışa sunuldu. 

Kuga’da Ford’un yeni SUV tasarım diline sahip trapezoid ızgara, LED gündüz farları, yeni sis farları, yeni stop lambaları ve yeni tasarlanmış bagaj kapağı ilk bakışta dikkatleri üzerine topluyor. 

Ford Kuga’da, 1.5 litrelik 120 HP güç ve 300 Nm tork değerine sahip TDCi dizel motor, Türkiye’de ilk kez Powershift otomatik şanzımanla sunuluyor. Titizlikle tasarlanmış iç mekânda, daha sade kontrol butonlarına yer verilirken, birçok özellik de SYNC3 sistemiyle birlikte 8.0 inçlik dokunmatik ekrandan kontrol edilebiliyor. 

Ford’un kompakt SUV aracı, gelişmiş otomatik park sistemi, akıllı bagaj kapağı, aktif şehir içi güvenlik sistemi, ısıtmalı deri koltuklar ve ısıtmalı direksiyon, adaptif hız kontrol sistemi gibi özelliklerle sunuluyor. Türkiye’de üç farklı donanım ve yeni 1.5 lt TDCi dizel motor seçeneğiyle satışa sunulan Kuga, 117 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatına sahip. 

Yeni Ford Kuga basın lansmanında bir konuşma yapan Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk; “Geçtiğimiz sene paylaştığımız “Bir Başka” stratejisiyle güçlendirdiğimiz ürün portföyümüzü yenilemeye devam ediyoruz. Yeni Ford Kuga’yı, SUV segmentinde öncü modelimiz olarak konumluyoruz. 

Yeni Kuga’da sunacağımız, SUV segmentinde çok önemli bir yere sahip olan 1.5 litre dizel motor ve otomatik şanzıman seçeneğiyle daha geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyoruz. Sunduğumuz zengin donanım seçenekleriyle Kuga müşterilerinin de farklı beklentilerini karşılarken segmentte donanım ve teknoloji çıtasını yükseltiyoruz. 

Yeni Ford Kuga, şık ve cesur tasarımı, ekonomik ve verimli yeni motor ve şanzıman seçenekleri ve ileri teknolojik özellikleri ile rekabette güçlü bir şekilde yerini alıyor ve segmentin önemli oyuncularından biri olmaya hazırlanıyor” dedi. Güçlü ve sofistike bir görünüme kavuşan yeni Kuga, Ford’un yeni SUV tasarım yaklaşımını EcoSport ve Edge modelleriyle paylaşıyor. 

Yeni trapezoid ızgara ve altında yer alan daha küçük ızgaranın yanlarında LED gündüz farları ve şık görünümlü yeni sis farları yer alıyor. Yeniden tasarlanan stop lambaları ise sportif görünümü tamamlayarak Kuga’ya dinamizm katıyor. Kuga’nın titizlikle üretilmiş iç mekânı, yolculara ve sürücüye daha ergonomik, şık ve konforlu bir deneyim yaşatıyor. 

Daha sezgisel hale getirilen direksiyon ve klima kumandalarında, artık daha az sayıda ve daha kolay ayırt edilebilen butonlar yer alıyor. Direksiyon, soğuk havalarda konforu artırmak için ısıtmalı deri opsiyonuyla sunulurken, otomatik şanzımanlı yeni Kuga modellerinde yer alan direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile sürücülerin ellerini direksiyondan ayırmadan vites geçişlerini manuel olarak yapabilmelerine imkân veriliyor. 

Yeni Ford Kuga, Türkiye’de Style, Titanium ve ST-line olmak üzere üç donanım seviyesi ile sunuluyor. FORD KUGA Style donanım seviyesiyle başlayan yeni Ford Kuga’da birçok teknoloji ve fonksiyonel özellik standart olarak sunulurken, opsiyonel jant seçeneği ve aksesuarlar ile aracın kişiselleştirilmesine de imkân veriliyor. 

Kuga ST-Line donanım seviyesi ise sportif görünüm ve spor süspansiyonu ile öne çıkıyor. Yeni 1.5 lt hacminde, turbo beslemeli Duratorq TDCi dizel motorun ilk kez sunulduğu Kuga, hem manuel hem de Powershift otomatik şanzımanla tercih edilebiliyor. 120 HP’lik 1.5 lt TDCi motor ve manuel şanzıman kombinasyonu önceki 2,0 lt TDCi motorun yerini alıyor. 

Ford, bu yeni motorda yakıt verimliliğini yaklaşık yüzde beş geliştirerek aynı gücü üretirken, ortalamada 4.4 lt/100 km yakıt tüketimi ve 115 g/km CO2 emisyon değerlerine ulaşıyor. 1.5 lt TDCi motor ve altı ileri çift kavramalı PowerShift otomatik şanzıman kombinasyonu ise 4.8 lt/100 km yakıt tüketimi ve 124 g/km CO2 emisyon değerine ulaşıyor. 

Yeni Ford Kuga’da sunulan tek benzinli versiyon olan 1,5 lt’lik Ecoboost motor, otomatik şanzıman kombinasyonuyla 182 HP güç ve 240 Nm tork değeri sunuyor. Bu versiyonda ayrıca akıllı dört tekerlekten çekiş özelliği standart olarak sunuluyor. Yeni Ford Kuga’da Titanium ve ST-Line donanımlarında sunulan SYNC3 multimedya sistemi, araç içi bilgi ve eğlence sistemi olarak sesli kontrol sistemini sunuyor. 

Yeni SYNC 3, sürücülere basit ve daha doğal sesli komutlar kullanarak müzik, navigasyon ve bağlantılı akıllı telefonlarını kontrol etme özgürlüğü tanıyor. Kuga sürücüleri, SYNC 3’ün 8.0 inçlik dokunmatik ekranını tıpkı akıllı telefonlarındaki gibi tutarak kaydırma hareketleriyle de kullanılabiliyor. Aynı zamanda SYNC3 telefona gelen mesajı hem okuyabiliyor hem de mesaja cevap yazıp gönderebiliyor. 

Kuga’da ilk kez sunulmaya başlanan Apple CarPlay ve Android Auto ile 8.0 inçlik dokunmatik ekrandan, akıllı telefonlarda yer alan birçok uygulamayada ulaşılabiliyor. Mükemmel bağlantı deneyimini sunan SYNC3’te Spotify, Glimpse, Apple Maps gibi uygulamalar da sürücülerin hayatını kolaylaştırıyor. Yeni Ford Kuga, sahip olduğu asistan teknolojileriyle sürüşü ve park etmeyi kolaylaştırıyor. 

Ultrasonik sensörleri kullanarak çalışan gelişmiş otomatik park sistemi, sürücünün direksiyona dokunmadan sadece gaz ve fren pedalı kontrolüyle dikey ve paralel boşluklara park edebilmesini sağlıyor. Park yerinden çıkarken gerçekleşebilecek kazaları önlemek için geliştirilen çapraz trafik uyarı sistemi ise her iki taraftan gelebilecek araçlara karşı sürücüyü uyarıyor. 

40 metre mesafeye kadarki hareketli araçları algılayabilen radar sistemi, park yerinden çıkarken kör noktalardan dolayı oluşan kazaları da önlemiş oluyor. Yeni Kuga’nın önemli güvenlik önlemlerinden biri de şehir içinde aracın önüne çıkabilecek araçlara karşı hızlı şekilde devreye giren aktif şehir içi güvenlik sistemi. Bir önceki nesil Kuga’da 30 km/s altındaki hızlarda çalışan sistem, yeni Kuga’da 50 km/s ve altındaki hızlarda aktif şekilde çalışıyor. 

Radar sistemleri, aracın önünde seyir halinde olan araç ile aradaki mesafeyi kontrol ederek, gerekli durumda fren pedalına sürücü tarafından herhangi bir basınç uygulanmaması durumunda sistem motor torkunu otomatik olarak keserek fren pedalına basınç uyguluyor ve aracı durdurarak olası çarpışma riskinin yada şiddetinin azaltılmasına destek oluyor. Kuga’da bir diğer öne çıkan özellik adaptif hız kontrol sistemi. 

Öndeki radar sensörler ile yolu izleyen ve önünde araç algıladığında yavaşlamasını sağlayan gelişmiş bir hız kontrol sistemi. Sistem daha yavaş bir araç tespit ettiğinde, arabayı önceden belirlenmiş bir mesafeyi korumak için yavaşlarken, öndeki yol açık olduğunda da sistem seçilen hıza kadar hızlanıyor. 

Ford Kuga’da 1.5 lt Ecoboost motorda sunulan dört tekerlekten çekiş sistemi, her tekerleğe gönderilen torku 20 salisede, yani göz kırpma hareketinden 20 kat daha hızlı şekilde ayarlayarak, özellikle kaygan zemin şartlarında sürüşü ve çekişi optimize ediyor. Bu teknoloji yalnız ihtiyaç duyulduğu durumlarda etkinleşerek, daha rahat yol koşullarında yakıt tasarrufu da sağlıyor. 

Yeni özellikleriyle konforlu bir sürüş vaat eden Kuga, hayatı daha da kolaylaştırıyor. Elektrikli park freni tek tuşla aracınızı güvene alıp orta konsolda daha fazla saklama alanına yer açarken kapı kilidi göstergesi sürücülere bir bakışta kapıların kilitli olup olmadığını görme imkânı sağlıyor. 

Ford’un yeni nesil MyKey teknolojisi, Kuga sürücülerine, araçlarını başka sürücülere verdiklerinde anahtarı programlayabilme, bu sayede gelen çağrıları engelleme, üst hız limitini sınırlama, sürücü asistanını ve güvenlik özelliklerini devre dışı bırakmaya izin vermeme, müzik sisteminin maksimum ses düzeyini düşürme ve araçtakilerin emniyet kemerlerini takmamaları durumunda müzik ve ses sistemini tamamen devre dışı bırakma olanağı tanıyor. 

Geliştirilmiş MyKey sistemi gerek hız sınırlandırıcı, gerek hız uyarıcı ayarlarında eski MyKey teknolojisine göre daha fazla sayıda seçenek sunuyor. Yeni Kuga’da ilk defa sunulan Ford’un ayarlanabilir bi-xenon far sistemi ise ortamın aydınlık düzeyini algılıyor ve yeni bi-xenon farların hüzme açısını aracın hızına, manevra açısına ve öndeki cisimle arasındaki mesafeye bağlı olarak yedi ayardan birine ayarlayarak görüşü optimize ediyor. 

YENİ FORD KUGA FİYAT LİSTESİ 
Kuga 1.5 EcoBoost AT Style 117.000 TL 
Kuga 1.5 TDCi 117.000 TL 
Kuga 1.5 TDCi PowerShift Style 123.350 TL 
Kuga 1.5 TDCi Titanium 123.350 TL 
Kuga 1.5 TDCi PowerShift Titanium 141.000 TL 
Kuga 1.5 TDCi PowerShift ST-Line 147.500 TL 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Model Ford Kuga 1.5 TDCi PowerShift Style Fiyat 123.350 TL Motor 1498 cc, 4 silindirli, DOHC, 16V, turbo dizel Güç 120 HP 3600 d/d Tork 300 Nm 1750 d/d 0-100 km/s 12.4 sn Maksimum hız 171 km/s Şanzıman 6 ileri otomatik Yakıt tüketimi 4.8 lt/100 km Emisyon 124 g/km Ağırlık 1605 kg Bagaj hacmi 406/1603 lt.automagg