Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Motogp Ve Superbike Yarışlarında Seat Cupra Rüzgarı

SEAT’ın en güçlü modeli olan 300 HP’lik Leon CUPRA, MotoGP sezonunda Ducati MotoGP Takımı’nın resmi otomobil sponsoru oldu.  Leon CUP...

SEAT’ın en güçlü modeli olan 300 HP’lik Leon CUPRA, MotoGP sezonunda Ducati MotoGP Takımı’nın resmi otomobil sponsoru oldu. 

Leon CUPRA ayrıca Superbike Yarışları’nda da resmi güvenlik aracı olarak pistlerde görülecek. 

SEAT, 2017 yılına hızlı bir giriş yaptı. Marka, en sportif modeli Leon CUPRA ile motosiklet dünyasının en önemli iki yarışı olan MotoGP ve Superbike yarışlarına sponsor olarak destek verdiğini duyurdu. 

Ducati MotoGP Takımı’nın resmi otomobili İspanyol markanın tarihindeki en güçlü model olan 300 HP SEAT Leon CUPRA, üç dünya şampiyonluğu bulunan İspanyol sürücü Jorge Lorenzo’nun ve İtalyan sürücü Andrea Dovizioso’nun yer aldığı Ducati Takımı’nın MotoGP’deki resmi otomobili oluyor. 

Leon CUPRA’nın tarihte ilk defa takımın resmi otomobili olmasının yanı sıra markanın logosu, İtalyan üreticinin motosikletinin ön tarafında, sürücülerin deri yarış kıyafetlerinde ve takım üyelerinin üniformalarında yer alacak. 

Superbike ile Sponsorluk Anlaşması SEAT, bir diğer önemli organizasyon Superbike ile de sponsorluk anlaşması imzaladı. Bu sayede SEAT Leon CUPRA dünya çapında bir yarışta ilk kez “güvenlik aracı” olarak, 24 Şubat’ta Avustralya’da başlayan Superbike 2017 Sezonu’nda pistteki yerini alıyor. 

 2.0 litrelik benzinli 4 silindirli motoruyla 300 HP güç üreten SEAT Leon CUPRA, Barselona merkezli markanın tarihindeki en güçlü otomobili. 0’dan 100 km/s hıza 4,9 saniyede ulaşan Leon CUPRA saatte 250 kilometre hıza çıkabiliyor.