Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

Volkswagen Camper geri dönüyor

Volkswagen’in 1950-70 yılları arasına damga vuran ikonik van modeli Camper bu kez elektrikli olarak üretilecek.  İlk kez bu hafta De...

Volkswagen’in 1950-70 yılları arasına damga vuran ikonik van modeli Camper bu kez elektrikli olarak üretilecek. 

İlk kez bu hafta Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenen yeni Camper 2022 yılında yollarda olacak. Volkswagen, I.D. Buzz isimli yeni prototipiyle, 1950'lerde üretime başlanan efsanevi Camper modelini yeniden canlandırıyor. 

ABD'de düzenlenen Detroit Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkan model, Volkswagen'ın "Aile boyu Golf" konsepti "I.D'den sonra MEB platformu kullanan 2. modeli olacak. 

Retro tasarımla yeni nesil çevreci teknolojinin bir araya geldiği modelde elektrikli motor kullanılacak. Hava soğutmalı motor Klasik Camper'larda arkada yer alırken, I.D. Buzz'da 2 ayrı elektrikli motor yer alacak. 

Akslar üzerinde yer alan motorlar 359 beygir gücünde olacak ve Avrupa testlerine göre yaklaşık 600 kilometre menzile sahip olacak. I.D. Buzz'ın bataryaları, yaklaşık yarım saatte yüzde 80 oranında doluyor. 

Ön ve arkada LED ışıklandırmaların yer aldığı modelde 22 inç'lik alaşım jantlar da yer alıyor. Koltuklarının açısı değiştirilebilen modelde kaldırılabilir bir masa da yer alıyor. Volkswagen'ın 2022 yılında satışa sunulması planlanıyor.ntv