Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENI CITROËN MODELLERI BURSA OTOSHOW 2016 DA

15-20 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen Tüyap Bursa Otoshow 2016’da Citroën İnallar otomotiv, yeni Citroën modellerini otomobil tutk...

15-20 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen Tüyap Bursa Otoshow 2016’da Citroën İnallar otomotiv, yeni Citroën modellerini otomobil tutkunlarıyla buluşturuyor. 

Bursa’nın önde gelen otomotiv şirketlerinden Citroën İnallar Otomotiv, 15-20 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenen Tüyap Bursa Otoshow 2016’da en yeni Citroën modellerini otomobil meraklılarıyla buluşturuyor. 

İkinci salonda yer alan 304 m2’lik Citroën İnallar standında Citroën C1, C-Elysée, Yeni C3, C4, C4 Cactus ve yeni C4 Picasso modelleri sergileniyor. Fuarın en önemli yeniliği, tamamen yenilenen ve bu ay sonunda satışa sunulacak olan yeni Citroën C3. Uzun zamandır merakla beklenen B segmentinin öne çıkan modeli Yeni C3 sınıfının en kapsamlı kişiselleştirme özelliklerini sunuyor. 

Bireysel ifadeyi vurgulayan üçüncü nesil Citroën C3, yolculuk boyunca bütünleşik HD kamera vasıtasıyla çekilen fotoğrafları ve videoları paylaşmaya imkan tanıyan Citroën ConnectedCam™ de dahil olmak üzere en son teknolojilerle donatıldı. 
Citroën ConnectedCam sistemi, sosyal ağlarda günlük yolculuklarınızı paylaşabildiğiniz veya kaza gibi durumlarda kanıt niteliği sunmak için tasarlanan, dikiz aynasına yerleşimli bir HD kamerayı barındırıyor. Çift gövde rengiyle tercih edilebilen Yeni C3’te üç farklı tavan rengi alternatifi mevcut.

 “Airbump” adındaki gövde korumlarında da renk seçenekleri mevcut olacak. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özellikli anahtara sahip olan yeni C3’ün tüm fonksiyonlarına ergonomik kullanım sunan 7 inçlik ekrandan erişilebiliyor. Yeni modelin fiyatı ve detayları Kasım ayının son haftası açıklanacak. 

Fuarın en önemli bir başka yeniliği ise yeni C4 Picasso. Fransız markanın Citroën Advanced Comfort programı kapsamında yenilenen, hem tasarım hem de sunduğu teknolojiler ile sınıfının öncü araçlarından birisi olmayı sürdüren 5 kişilik C4 Picasso ve 7 kişilik Grand C4 Picasso modelleri Intensive donanım paketiyle Türkiye’de Kasım ayı başında satışa sunuldu. 

Cam tavan, 1.6 litre 120 HP’lik BlueHDI motor ve EAT6 tam otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu C4 Picasso’nun başlangıç fiyatı 105.800 TL iken Grand C4 Picasso’nun başlangıç fiyatı 118.950 TL. 

Kompakt MPV segmentinin en popüler araçlarından Citroën C4 Picasso’ya, tüketicilerin beklentileri doğrultusunda temassız bagaj kapağı donanımı eklendi. Sistem, anahtar cebinizdeyken bagaj kapağına yaklaşıp, ayağınızı tamponun altına uzattığınızda bagaj kapağının kendiliğinden açılmasını sağlıyor. Aynı şekilde bagaj kapağını kapatabilmek de mümkün. 

Bu sayede elleriniz doluyken bile C4 Picasso’nun bagajına yükleme yapabiliyorsunuz ya da eşyalarınızı kolaylıkla alabiliyorsunuz. Yeni tasarım ve renk seçenekleri Citroën C4 Picasso, markanın yeni tasarım diline göre yenilendi. Marka logosunu taşıyan krom ızgara artık ön bölümde boylu boyunca uzanıyor. Yeniden şekillendirilen farlar 3D efektine sahip. 

Yeni ön tampondaki radyatör ızgarası yukarıya doğru daha ufak bir alanı kaplarken, alt bölümde sis farlarını da kapsayan ikinci bir hava girişiyle dinamik tasarım vurgulanıyor. Alt hava girişinin her iki yanında ise krom detaylara yer verilmiş. 

Toplam 8 renk opsiyonuyla sunulan C4 Picasso ve Grand C4 Picasso modellerinde Lapis Mavi, Kum Beji ve Çelik Gri, yeni seçenekler arasına katıldı. 17 inçlik alaşım jantlar üzerindeki siyah renk detayları ile de C4 Picasso modellerinin alımlı havası pekiştirildi.