Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BWM M1 GERİ DÖNÜYOR

BMW'nin 1978 ile 1981 yılları arasında Giorgetto Giugiaro'nun tasarımı ile ürettiği tarihinde önemli bir yere sahip modeli M1 tekra...

BMW'nin 1978 ile 1981 yılları arasında Giorgetto Giugiaro'nun tasarımı ile ürettiği tarihinde önemli bir yere sahip modeli M1 tekrar canlanıyor.

M1'den sadece 456 tane üretilmişti.Aracın önemli özelliklerinden birisi de motorun arka-orta tarafta konumlandırılmış olması.M1’in 3.4 L motoru 277 beygir üretiyordu.Yarış versiyonlarının güçleri ise neredeyse 850 beygirdi.  

Geçmişten Gelen Genler Günümüze Uyarlandı  
BMW'nin aracın geçmişteki birçok çizgisine sadık kalarak aracı yeni kimliği ile iyi bir şekilde harmanladığını söyleyebiliriz.Araç günümüz teknolojisinden faydalanılarak geliştirildi. 
Yolcu kabini özel bir carbon-fiber alaşım ile güçlendirildi. Bu da aracın hafif olmasındaki en büyük paylardan bir tanesi. Günümüzde artık otomobil şirketlerinin de ana amaçlarından birinin yeni nesil araçlarını ağırlıklarından kurtarıp karakteristiğini kaybetmeden sunmak olduğunu düşünürsek aracın bu konuda başarılı bir çizgide olduğunu söylemek yanlış olmaz. 

Özellikle aracın İ8'den yaklaşık 90 Kg daha hafif olduğunu düşünürsek. Motor Karakteri M1 için beklediğimiz motor 4.4 L T-Charge V8.Bu motoru meraklıları M5'ten hatırlayabilir. Motor 600 HP beygir gücü ve 700 n/m Tork değeri sağlıyor. BMW bu gücü 7 ileri vites kutusuyla yola aktarıyor. shiftdelete