Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ RENAULT MEGANE 65 BİN 250 TL DEN SATIŞTA

Yeni Renault Megane, hem dinamik ve özenli bir tasarıma hem de üst segmentten aldığı yenilikçi teknolojilere sahip. Türkiye’de Yeni Megane...

Yeni Renault Megane, hem dinamik ve özenli bir tasarıma hem de üst segmentten aldığı yenilikçi teknolojilere sahip. Türkiye’de Yeni Megane; Joy, Touch, Icon ve GT-Line olmak üzere 4 ekipman seviyesi ile pazarda yerini alıyor. 


Bu ekipman seviyeleri bezinli ve dizel motor seçenekleri ile eşleşiyor. GT versiyonu ise 1.6TCe 205bg ve 1.6dCi 165 bg seçenekleri ile özel sipariş ile satışa sunuluyor olacak. Yeni Megane 7 Nisan 2016 tarihinden itibaren 65.250TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 

Yeni Renault Megane Türkiye’de 4 ekipman seviyesi ile pazara sunuluyor: 

RENAULT MEGANE JOY: Perde hava yastıkları, ESP + Hill Holder, Cruise Control, manuel klima, elektrikli ön ve arka camlar, 4,2’’ ekran & multimedya sistemi, USB & Bluetooth,, 6 LED gündüz farları, 16’’ jantlar 

RENAULT MEGANE TOUCH: Yağmur sensörü ve otomatik yanan farlar, elektronik klima, eller serbest kart sistemi, deri direksiyon simidi, arka park sensörü, C şeklinde LED gündüz farları, krom çerçeveli ön sis farları, 16’’ alüminyum alaşımlı jantlar 

RENAULT MEGANE ICON & GT Line: Elektronik el freni, geri görüş kamerası, Multisense, 7’’ dokunmatik ekran &R Link 2.0, elektrikli katlanır yan aynalar, Full-LED farlar, 17’’ alüminyum alaşımlı jantlar 8,7’’ dokunmatik portre ekran formatı ile R.link 2 ve sürüşe yardımcı teknolojiler Yeni Megane’da Icon ve GT Line versiyonlarında opsiyon olarak sunulacak. Yeni Megane Türkiye pazarında zengin benzinli ve dizel eksiksiz bir motor seçeneğine sahip. 

Benzinli • 1.2 TCe 130 bg Dizel • 1.5 dCi 90bg & 110bg • 1.5 dCi EDC 110bg • 1.6 dCi 130bg 1.2 Tce 130bg EDC ve 1.6 16V 115 bg benzinli ve 1.6 dCi 165bg EDC dizel motorları ise 2016 yılının ikinci yarısında ürün gamına ekleniyor olacak. Yeni 

Megane dinamik tasarım ve bir üst segmentten alınan teknolojiler: 
 -Yeni Megane ön ve arka yüzde fark yaratan yeni LED ışık imzası ve dinamik tasarımı ile oldukça etkileyici bir tasarıma sahip -R-Link 2 sayesinde internet bağlatılı teknolojik bir sürüş sunuyor. 8,7 inçlik (22cm) porte formatında ekran segmentinin en büyük ekranı -Multi-Sense teknolojisi sayesinde kişiselleştirilebilen sürüş deneyimi. Yeni Espace ve Talisman’da bulunan Renault’nun eşsiz Multisense teknoojisi C segmentindeki Yeni Megane’da da yer alıyor. 

-En yeni, sürüşe yardımcı teknolojiler (ADAS) ve renkli Head Up Display. Yeni Megane segmentinde bu özelliğine sahip tek model -Yeni Megane GT’de 4 Control: Yeni Megane’ın segmentinde dünyada ilk kez kullanıldı Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar: “Rekabetin oldukça yoğun olduğu C segmentinde Yeni Megane her türlü beklenti ve ihtiyaca hitap edecek geniş bir ürün gamı ile Türkiye pazarında 7 Nisan’dan itibaren yerini alıyor. 

Yeni Megane dinamik, zarif tasarımı ve üst segmentten aldığı teknolojileri ile rakipleri arasında öne çıkmaya hazırlanıyor. Diğer yandan Yeni Renault Megane rekabetçi fiyatları ile kendinden her zamankinden fazla söz ettirecek. ” dedi. 

Dinamik ve özenle tasarlanmış hatlar Yeni Megane, daha dinamik ve iddialı bir duruş sergileyen önceki nesillerine göre daha dengeli orantılara sahip:. -daha uzun: 4,359mm (+64mm), -daha alçak: 1,447mm (-25mm), - daha geniş ön ve arka iz mesafesi; Yeni Megane’ın segmentinde en genişi – önde: 1,591mm (+47mm) arkada: 1,586mm (+39mm), - daha uzun dingil mesafesi: 2,669mm(+28mm) -daha kısa ön çıkıntı: 771mm (-21mm), 

-18 inçe kadar daha fazla jant serisi. Yeni Megane, güçlü omuzları ile Renault markasını genlerine işlemiş olan dinamizmi vurguluyor. Gövdenin ve kaputun alt kısmındaki düzenli ve belirgin hatlar otomobilin dinamik duruşuna katkı sağlıyor. Yeni Renault Megane, önde ve arkada sıra dışı tasarımları ile gündüz ve gece farlarına sahip: 
-Önde yer alan C şeklindeki gündüz farları LED 3D-efektli aydınlatma kılavuzlarına sahip. Yeni Megane’ın Icon versiyonundan itibaren hem kısa hem de uzun aydınlatma fonksiyonlarına sahip Full-LED aydınlatma modülleri standart olarak bulunuyor. Bu Pure Vision LED teknolojisi halojen aydınlatma sistemlerine göre gece görüşünde dikkate değer bir iyileştirme sağlıyor.

-Arkada, sürekli yanan LED farlar, Edge Light teknolojisi sayesinde yatay ışık imzası sunuyor. Yeni Edge Light teknolojisi sayesinde derin, koyu kırmızı bir ışık ile 3D fırça darbesi etkisi uyandırılıyor.  

Bir üst segmentten alınan teknolojiler 
CMF (Common Module Family) C/D modüler mimarinin kullanılması sayesinde Yeni Megane’nın bir üst segmentle, Yeni Espace ve Talisman ile aynı özelliklerin kullanması mümkün oldu. 

Bu özellikler arasında; Head Up Display, 7 inçlik renkli TFT (Thin Film Transistor) gösterge paneli, iki versiyon halinde sunulan mültimedya R-Link 2 tablet (7 inçlik harita formatı veya 8.7-inch portre formatı ekran), Multi-Sense teknolojisi ve 4Control. Bu kapsamlı teknolojiler segmentte eşsiz bir yer tutuyor. 

8.7-inçlik tablet R-LINK 2 sayesinde internet bağlantı teknolojili bir sürüş Yeni Megane’da, segmentinde tek örnek olan 8.7-inçlik (22 cm) portre formatlı ekrana sahip R-Link 2 bulunuyor. 

Bu, Yeni Espace ve Talisman’da kullanılan ekran ile aynı. Bu segmentte daha önce görülmemiş şekilde, söz konusu ekran kolay kullanım için akıllı telefon veya tablet bilgisayarlarda olduğu gibi kapasitatif ekran kullanıyor. 

 R-Link 2’ye navigasyon, telefon, uygulamalar ve radyo gibi unsurların daha kolay kullanılabilmesi için ses tanıma fonksiyonu da dahil. R-LINK 2’nin sundukları: -Sezgisellik: Kolay kullanımlı ara yüz, tablet veya akıllı telefonlardakine beziyor: çek-bırak, sayfa kaydırma, iki parmakla zumlama, vs. 

-Kolayca kişiselleştirme: İkonlara sahip kolayca kişiselleştirilebilen ana sayfalar ve önceden ayarlanmış altı farklı sürüş ayarı ve araç içi ambiyans tercihlerine erişmek çok kolay, 

-Kontrol merkezi: Sürüşe yardımcı teknolojiler de dahil olmak üzere pek çok araç fonksiyonunu çalıştırılması ve devre dışı bırakılması mümkün, -Internet bağlantı teknolojisi: R-LINK Store’a ve güncel haritalara erişim MULTI-SENSE teknolojisi sayesinde kişiselleştirilebilen sürüş deneyimi Yeni Espace ve Talisman’da da bulunan Multi-Sense teknolojisi Yeni Megane ile C segmentine taşınıyor. 

Multi-Sense sayesinde kullanıcılar sürüş deneyimlerini kişiselleştirebiliyor. Gaz pedalı ve motor tepkisinin modifiye edilmesi, EDC otomatik şanzımanın vites değiştirme hızının ayarlanması, direksiyon sertliğinin ayarlanması, koltuklardaki masaj fonksiyonun (Icon versiyonunda) ve kabin aydınlatmasının ayarlanması ile gerçekleştiriliyor. 

Orta konsoldaki Multi-Sense tuşu tüm bu fonksiyonlara erişilmesini mümkün kılıyor. Sistem beş farklı sürüş modu sağlıyor: Neutral, Sport, Comfort, Perso ve Eco. GT versiyonunda Eco modunun yerini ‘R.S. Drive’ modu alıyor. Beş farklı iç aydınlatma seçeneği mevcut: sepya, kırmızı, mavi, mor ve yeşil. 

Aydınlatma ambiyansı orta konsolu ve Icon versiyonundan itibaren ön ve arka kapıları kapsıyor. Yansıttığı renk TFT ekran ve portre-formatlı multimedya ekran ile bağlantılı. Ayrıca, MULTI-SENSE teknolojisi sayesinde sürücünün üç farklı ayara bağlı olarak motor sesini ayarlaması mümkün: Neutral, Comfort ve Sport.  

En yeni sürüşe yardımcı teknolojiler (ADAS) ve renkli Head Up Display 
Bir üst sınıftaki araçlar için düşünülen renkli Head Up Display Yeni Megane’da da bulunuyor. Katlanır Head Up Display göstergesi bir yandan güvenliği ve sürücü konforunu artırırken öte yandan sürüş desteklerinin kullanımını kolaylaştırıyor. 

Sürücüleri gözlerini yoldan ayırmadan stressiz biçimde tüm bilgilere, navigasyon talimatlarına ve sürüşe yardımcı teknolojilere (ADAS) ulaşabiliyor. Yeni Megane kısa süre önce Yeni Espace ve Talisman’da gözler önüne serilen en yeni sürüşe yardımcı teknolojileri C segmentine taşıyor ve bünyesinde barındırıyor. 

Tüm ADAS işlevleri R-Link 2 tableti üzerinden kontrol ediliyor: -Güvenlik: ACC ile hız kontrolü (adaptif cruise control), aktif acil fren destek sistemi (AEBS).-  Uyarı: şerit takip sistemi (LDW), güvenli mesafe uyarısı (DW), kör nokta uyarı sistemi (BSW). - Yardımcı: geri görüş kamerası, otomatik kısa ve uzun farlar (AHLB), ön, arka yan park sensörleri ve Eller Serbest Park Sistemi. . Yeni Megane GT’de 4CONTROL: bu segmentte bir ilk Yeni Megane GT, bu segmentte 4CONTROL teknolojisine sahip ilk araç. 

Renault’nun geliştirdiği bir inovasyon olan 4CONTROL şasisi arka tekerleklerin manevraya katılmasını sağlıyor. Megane GT için Renault Sport mühendisleri tarafından geliştirilen bu teknoloji sportif, dinamik ve hassas bir viraj alma kabiliyeti sunuyor ve eşsiz bir sürüş deneyimi sunuyor.