Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

2017 NİSSAN GT-R NEWYORKTA GÜNYÜZÜNE ÇIKTI

Nissan GT-R da yenilik ve gelişmelerin sadece dış tasarım ile sınırlı kalmamış. Otomobilin teknik ve tasarımsal detaylarının derinine indiğ...

Nissan GT-R da yenilik ve gelişmelerin sadece dış tasarım ile sınırlı kalmamış. Otomobilin teknik ve tasarımsal detaylarının derinine indiğine verilen emek hemen göze çarpıyor. 


GT-R Teknik Değişimler ve Motor GT-R da diğer parçalarda olduğu gibi motor da gelişimden payını almış. 3.8 Twin-Turbo V6 motor eski nesline göre hemen hemen 20 beygirlik bir artış ile 562 (HP) beygire yükseltilmiş. 

Rakamsal olarak en dikkat çekici artışın Tork değerinde olduğunu söylebiliriz. Yeni nesil GT-R'da Tork değeri 483 n/m den 637 n/m gibi bir değere çıkmış durumda. 
Nissan vites kutusunda yaptığı iyileştirme ile vites geçiş aralığında da pozitif sonuçlar almış. Tüm bu parçaların yola aktarılmasındaki başrol oyuncularından lastikleri yeni nesil 20'' jantlar tamamlıyor. 
Belki de kullanıcılarının en çok hoşuna gidecek noktalardan birisi de egzos mühendisliğindeki gelişim. Nissan akustik konusunda da artık daha dikkatli ve motor sesinin kabine iletimi üzerine biraz daha kafa yormuş durumda.Sabah