Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

AVRUPA KAMYON YARIŞLARININ LASTİKLERİ GOODYEARDAN

Goodyear, kamyon yarışlarında kullanılacak lastiklerle ilgili FIA ile ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma, FIA Başkanı Jean Todt ve ...

Goodyear, kamyon yarışlarında kullanılacak lastiklerle ilgili FIA ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Anlaşma, FIA Başkanı Jean Todt ve Goodyear EMEA Bölgesi Ticari Lastikler Pazarlama Aktivasyon Direktörü Davide Califano tarafından Paris’te yapılan FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası resmi açılış töreninde imzalandı. 

Dünyanın lider lastik üreticilerinden Goodyear, Federation Internationale de l’Automobile (FIA) ile imzaladığı anlaşmayla birlikte FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın lastik ortağı oldu. 

Anlaşmaya göre şampiyonaya katılan tüm kamyonlarda, önümüzdeki üç yıl boyunca yarışlar için özel olarak geliştirilen Goodyear Kamyon Yarışı lastikleri kullanılacak. 

Bu lastiklerin tedariği ve desteği FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın her etabında Kamyon Yarışları Organizasyonu (TRO) tarafından sağlanacak. Ayrıca bu anlaşmayla Goodyear’ın, yeni kurulan ETRA Promotion GmbH (ETRA)’nın yeni ortağı olması öngörülüyor. 

FIA tarafından, FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası’nın lastik üreticisi, tedarikçisi ve destekçisi olarak seçilmiş olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade eden EMEA Bölgesi Ticari Lastikler Pazarlama Aktivasyon Direktörü Davide Califano, “Goodyear olarak, 2004 yılından bu yana kamyon yarışları için en zorlu koşullara dayanıklı, geliştirilmiş lastikler üretiyoruz. 

Bu yarışlar bize gelecekte standart kamyon lastiklerinde kullanacağımız teknolojileri test etme şansı sağlamasının yanı sıra, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılama fırsatı da sunuyor” diye konuştu. Goodyear özel olarak geliştirdiği 315/70R22.5 ebadındaki lastikleri, 2016 Kamyon Yarışları Şampiyonası’ndaki takımların kullanımına sunacak.  

2016 FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası Programı: • 22 Mayıs - Red Bull Ring/Spielberg – Avusturya • 29 Mayıs – Misano – İtalya • 12 Haziran - Nogaro - Fransa • 3 Temmuz - Nürburgring - Almanya • 28 Ağustos – Hungaroring - Macaristan • 4 Eylül - Most – Çek Cumhuriyeti • 18 Eylül - Zolder – Belçika • 2 Ekim - Jarama - İspanya • 10 Ekim - Le Mans – Fransa