Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

ROLLS-ROYCE PHANTOM FİLOSUNUN İLK ARACI SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Çin’in özerk bölgesi Makao’da yer alan otel, THE 13 için üretilen dünyanın en büyük Bespoke Rolls-Royce Phantom filosunun ilk aracı Cenevre...

Çin’in özerk bölgesi Makao’da yer alan otel, THE 13 için üretilen dünyanın en büyük Bespoke Rolls-Royce Phantom filosunun ilk aracı Cenevre Otomobil Fuarı’nda otelin bağlı olduğu Louis XIII Holding’in Yönetim Kurulu Eş Başkanı Stephen Hung’a teslim edildi.

 Roll-Royce Motor Cars tarihinin en büyük siparişi olan 30 araçlık filonun üretiminde markanın tasarımcıları ve araçların sahibi Stephen Hung’ın işbirliğiyle yapıldı. 

Rolls-Royce Motor Cars CEO’su Torsten Müller-Ötvös, Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen bir törenle sahibine teslim edilen araçlar için “Stephen Hung gibi vizyonuyla lükse yön verenler hayallerini gerçeğe dönüştürmek adına kişiye özel hazırlanan lüksün nimetlerini en iyi şekilde karşılayabilecek olanı arar. 

Üretilen bu filo, Rolls-Royce’un sipariş üzerine üretilen eşsiz tasarımları bu derinlikte gerçekleştirebilecek tek marka olduğunu gösteriyor. Filo teslim edildiğinde, THE 13 otelin yanı sıra Makao’nun da bir simgesi olacak” dedi. İlk aracının anahtarını özel bir törenle teslim alan Stephen Hung, Rolls-Royce Motor Cars işbirliği ile ilgili olarak “Rolls-Royce kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir otomobil yaratmak için iki yılı aşkın bir süre bizimle birlikte çalıştı. 

Tüm bu inovasyon ve kişiselleştirmenin ardında Rolls-Royce’un her detayda yansıttığı ve hiçbir surette ödün vermediği kalite anlayışı yatıyor. Bence gerçek lüksün tanımı budur.” diye sözlerini tamamladı. ”Stephen Kırmızısı” THE 13 için üretilen Rolls-Royce Phantom otelin dış rengiyle uyumlu olacak şekilde tasarlandı. 

Aracın dış yüzeyi ‘Stephen Red’ adı verilen kırmızı renge sahip ve 24 ayar altın pullarla kaplı. Aynı renk aracın 21 inçlik özel jantlarında da hâkim. Altın kullanılarak el ile çizilen Rolls-Royce’un ikonik çizgisi ise özel bir desen ile sonlanıyor. Dış temadaki göz alıcı görünüm aracın içine de yansıyor. 

Özel renk ‘Stephen Red’ araç içindeki ahşapla daha da belirginleşiyor. Otelin tamamında ağır basan kırmızı ve altın rengi, Rolls-Royce Bespoke tasarımının her detayında dikkat çekiyor. Bununla birlikte aracın içinde yer alan ve Rolls-Royce imzasını taşıyan saat, usta İngiliz kuyumcu Graff ile birlikte tasarlandı.  

Ufak detayların mükemmel uyumu 
Aracın buzul beyazı koltuk detayları ve altın rengi ‘RR’ logosu siyah deri döşemeyle mükemmel bir uyum sağlıyor. Stephen Hung’un isteği üzerine tasarlanan ve otel lobisinden esinlenen damalı desen ise arka koltukları süslerken Rolls-Royce’un konfor ve kaliteden ödün vermediğini gözler önüne seriyor. 

Yolcu konforu en küçük ayrıntısına kadar düşünülen aracın içinde yolcunun rahatını bozmadan ulaşabileceği buzdolabı, soğuk havlu ve şampanya bardağı için özel alanlar bulunuyor. Rolls-Royce Motor Cars’ın popüler iç tasarım detaylarından ‘Starlight’ ise THE 13 otelinin temelinin atıldığı geceden Makao üzerindeki yıldız haritasını bu araçta canlandırıyor. 

 Eylül 2014’te siparişi alınan 30 araçlık Phantom Extended Wheelbase filosunun geri kalanı THE 13 otelinin 2016 yazındaki açılışından önce teslim edilecek.