Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PEUGEOT 86. CENEVRE OTOMOBİL FUARINDA TEKRAR YARISTA OLDUGUNU KANITLADI

Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni 2008 modelinin yanı sıra Traveller ve Traveller i-Lab gibi yeniliklerini tanıtan Peugeot’nun basın toplantı...

Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni 2008 modelinin yanı sıra Traveller ve Traveller i-Lab gibi yeniliklerini tanıtan Peugeot’nun basın toplantısında konuşan Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat “Çok değil 1 yıl önce, tam da burada Cenevre’de, sizlere Peugeot’nun “tekrar yarışta” olduğunu açıklamıştım. PSA Grubu’nun açıkladığı ekonomik başarıda Peugeot’nun katkısının büyüklüğü ve Peugeot’nun “Tekrar Yarışta” planını üç yıl erken tamamlamış olması vesilesiyle bu yıl, her zamankinden daha gururluyum” diyerek konuşmasına başladı. 

Global pazarlara hakim olan huzursuzluğa karşın, Avrupa, Çin, Güney Asya, Afrika, Ortadoğu gibi pazarlardaki güçlü duruşun da etkisiyle 2015 yılını başarılı bir şekilde tamamladıklarını ifade eden Genel Müdür: “2015 yılında tüm dünyada satışlarımızı %4,6 oranında arttırarak 1.71 milyon adetlik satış başarısına imza attık ve son çeyrekte satışlarımızda %11,7 ivme yakaladık” dedi ve sözlerini “Başarımızın dayanak noktasını ürün gamımızı üst seviyede konumlandırmadaki başarımız oluşturuyor. 

GT Line, GT ve GTI versiyonlarının satışlarımız içindeki payı %23” şeklinde sürdürdü. Modern ürün gamının başarıda önemli bir paya sahip olduğunu da ifade eden Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat “Ürün gamımızı sürekli olarak güncelliyoruz. Peugeot 308 mükemmelliğin sembolü. Satışları sürekli artan 308 modelimiz üç yıldır üst üste dünyanın en çok satan aracı konumunda bulunurken, bu yıl %39 payla sınıfında Avrupa podyumuna çıktı. 

Üç yıldır satışta olan ve satışlarını her yıl arttıran Peugeot 2008 %10 büyüme kaydederken, geçtiğimiz yıl burada tanıtmış olduğumuz yeni Peugeot 208 yılın ikinci yarısında Avrupa’da satışlarını %24 arttırdı” dedi. 
Peugeot ürün gamında Avrupa’da sınıfının en iyi tüketim değerlerine imza atan 25 otomobil yer alıyor. Ortalama 103.4 g/km’lik emisyon salınımı ile Peugeot, CAFE CO2 emisyon düşürme lideri konumunda. 

Yakıt verimliliği ve çevrecilik konuşlarında da iddialı olduklarını vurgulayan Maxime Picat “Benzinli cephesinde 3 silindirli PureTech motorumuz ve ‘2015 Yılın Motoru’ ödüllü turbo beslemeli versiyonu kadar DPF ve SCR teknolojilerini bir arada kullanan dizel ve BlueHDi motorlarımız da hacim sınıfının en iyi verimlilik değeriyle öne çıkıyor. 
Liderliğin getirmiş olduğu sorumluluk ve markamıza olan özgüvenimizle Ekim ayının sonunda müşterilerimize karşı daha şeffaf olmaya karar verdik ve bunun için TRANSPORT &ENVIRONMENT (T&E) şirketi ve sertifika programı Bureau Veritas ile çalıştık. Böylece müşterilerimize ürün gamımızdaki en çok satan 15 modelin güncel yakıt tüketimini bağımsız ve sertifikalı ölçüm değerleriyle sunuyor olacağız” dedi. 
Peugeot’nun Cenevre yeniliklerine de değinen Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat “Üç yıl önce burada Cenevre’de lanse ettiğimiz 2008 modelimizin yenilenmiş halini yine burada Cenevre’de beğeninize sunuyoruz. 

Üç kıtada yarım milyonun üzerinde üretim adedine imza atan 2008 global satışlarını düzenli olarak arttırdı ve lanse edildiği günden bu yana her yıl Avrupa’da podyumda yer aldı. SUV modellerimiz 2008 ve 3008 satışlarımız içinde %25 paya sahip. Sunmuş olduğumuz ürünlerle bu sınıfta sürekli büyüyoruz. 

Söz konusu performansı daha da ileriye taşımak üzere Peugeot 2008’i yeniledik ve yeni özelliklerle modernize ettik. Yenilenen tasarımı tamamlayıcı niteliğinde olan GT Line ekipman seviyesi ise markamızın sınıf atlama stratejisini destekliyor. 2008’in bugüne kadar sunmuş olduğu sürüş deneyimini Peugeot i-Cockpit® ile daha da ileriye taşıyoruz. 

Aktif güvenlik Freni, Grip Control, Park Asistanı, Geri görüş kamerası ve Apple Carplay® uyumlu Mirror Screen gibi özelliklerle yeni 2008 başarılarını arttırarak devam edecek. SUV pazarına vermiş olduğumuz önemin kanıtı olarak, bu yıl dört adet yeni SUV modelini lanse edeceğimizi söyleyebilirim” dedi. 

Dünya tanıtımı yapılan yeni Peugeot Traveller’ı da değerlendiren Picat: “Traveller profesyonellerin ve bireysel kullanıcıların beklentilerine cevap veren son derece çağdaş bir Combispace yaklaşımını bünyesinde barındırıyor. EMP2 platformu üzerine yükselen Peugeot Traveller; 3 farklı gövde uzunluğu, kompakt boyutlar, EuroNCAP 5 Yıldız onaylı yüksek güvenlik standardı ve sınıfının en iyi yakıt tüketimi değeri gibi özelliklerle öne çıkıyor. 

Yeni Peugeot Traveller; Eller Serbest sürgülü yan kapı, Head-up display, Hız sınırı Önermesine Sahip Trafik İşareti Tanımlama Sistemi, yeni nesil internet bağlantılı navigasyon ve Visio Park 180° ile Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi gibi özellikle bu sınıfta benzersiz konfor ve güvenlik özelliklerini beraberinde getiriyor. 

Tüm bu nitelikli özelliklerle Peugeot Traveller Combispace ve VIP Shuttle sınıfında referans noktası oluşturuyor” dedi. Sadece Traveller modelinin dünya tanıtımını yapmakla kalmayan Peugeot, aynı zamanda Traveller modelinin ikinci kullanım yönünü gözler önüne seren Traveller i-Lab konseptini de sergiledi. 

Traveller i-Lab konseptinin marka için önemini değerlendiren Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat: “İş profesyonellerinin beklentilerini karşılamak üzere tasarlanan Traveller i-Lab dört adet bağımsız Alcantara® koltuğun yer aldığı iç mekanda; her bir yolcuya 32 inçlik dokunmatik tablet üzerinden internet bağlantılı mobilite çözümlerine erişim, Mobil cihaz şarj istasyonu, Bluetooth®, USB girişi, sanal gerçeklik başlığı ve tüm cihazların birbiriyle bağlantı kurabileceği bir Wi-Fi hotspot gibi ekipmanlarla VIP yolculara çözüm üretiyor” dedi 

sözlerini “Cenevre Otomobil Fuarı için özel olarak üretilen Traveller i-Lab yeni VIP Shuttle versiyonunun sahip olduğu potansiyeli gözler önüne sererken bu ürünümüz Traveller ürün gamını tamamlıyor olacak” şeklinde sürdürdü. 

Peugeot’nun motor sporlarındaki başarılarından da bahseden Peugeot Genel Müdürü Maxime Picat: “Peugeot Sport zaferlerimizle de gurur duyuyoruz. Farklı disiplinlerde zafer kazanan ekiplerimiz var. Dakar rallisine ikinci kez katılan 2008 DKR zaferle döndü. Stephane Peterhansel ve Jean-Paul Cottret’e Peugeot’ya efsane yarışta 5’inci zaferi getirdikleri için teşekkür ediyorum.

Zorlu ralli mücadelesinde dört etap zaferi kazanan Sebastien Loeb ve Daniel Elena’ya da ayrıca teşekkür ederim. Bu yıl Dünya Rallycross Şampiyonası’na Team Peugeot Hansen ile katılan Sebastien Loeb’ü ekipte görmekten çok mutluyuz. Tekrar yarışta olmak için daha iyi bir yol olabilir miydi?” diyerek sözlerini bitirdi.