Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PSA GRUBU 300 BİNİNCİ PURETECH ÜÇ SİLİNDİRLİ TURBO BENZİNLİ MOTORU ÜRETTİ

PSA Grubu’na bağlı “Française de Mécanique” tesisi 300,000’inci PureTech üç silindirli turbo benzinli motoru üretti. Yüksek verimlilik sevi...

PSA Grubu’na bağlı “Française de Mécanique” tesisi 300,000’inci PureTech üç silindirli turbo benzinli motoru üretti. Yüksek verimlilik seviyesiyle dikkat çeken motor ‘2015 Yılın Motoru’ seçilmişti. 

Türkiye’de Peugeot 208, 308 ve 2008 modellerinde kullanılan motor, yüksek yakıt verimliliği ile dikkat çekiyor. Benzer güçteki 4 silindirli motorlar ile karşılaştırıldığında PureTech üç silindirli turbo benzinli motor ortalama yakıt tüketimini ve CO2 egzoz gazı emisyonunu yüzde 18 oranında düşürüyor. 

Küçük ve hafif yapısıyla da farkını ortaya koyan PureTech motorlar sınıfındaki diğer motorlara oranla çok daha üst seviyede bir sürüş keyfi ve performans vaat ediyor. 
Haziran 2015’te 1,0 – 1,4 litre kategorisinde ‘Yılın Motoru’ seçilen PureTech üç silindirli turbo benzinli motor bünyesinde barındırdığı yüksek teknoloji ve sunmuş olduğu yüksek performans ile öne çıkarken, Mart 2014’te Française de Mécanique tesislerinde üretimine başlandı ve halen dört ekip tarafından haftada toplam 6.450 adet üretiliyor. 

Motorun başarısını değerlendiren Avrupa Operasyon Direktörü Denis Martin “PureTech benzinli motorumuz, kullanıldığı modellerin başarısında önemli bir paya sahip. 

Performanslı ve ekonomik benzinli motorların günümüzdeki trendi göz önüne alındığında üç silindirli motorumuzun ortaya koymuş olduğu performans, PSA’nın ve sahadaki ekiplerimizin pazar payını arttırmasında önemli bir rekabet avantajı sağlıyor” dedi.  

PureTech üç silindirli turbo benzinli motor hakkında 
PureTech ailesine mensup üç-silindirli motor yüksek performans sunarken önceki nesille karşılaştırıldığında yakıt tüketimini ve CO2 emisyon salınımını yüzde 18 düşürüyor. Motor ailesinin 1,0 litre ve 1,2 litrelik atmosferik versiyonları 2012 yılından bu yana Trémery (Fransa) tesisinde üretilirken, yıllık 640.000 üretim kapasitesine sahip. 

Aynı motor ailesinin 1,2 litrelik turbo beslemeli versiyonu ise Mart 2014’ten bu yana Fransa’da bulunan yıllık 320.000 kapasiteli Française de Mécanique tesisi ile Çin’de bulunan 200.000 kapasiteli Xiangyang tesisinde üretiliyor.