Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW 9 SERİSİ GELİYOR

Hemen hemen her alanda birbirlerine karşı alternatif modeli bulunan BMW ve Mercedes, bu kez en üst sınıfta kapışmaya hazırlanıyor.  B...

Hemen hemen her alanda birbirlerine karşı alternatif modeli bulunan BMW ve Mercedes, bu kez en üst sınıfta kapışmaya hazırlanıyor. 

BMW'nin 7 Serisi, Mercedes'in S-Serisi'ne rakip, ancak Bavyeralıların Stuttgartlılar'a rakip olamadığı bir üst sınıf daha mevcut. 


Mercedes'in S-Serisi'nin bir üst versiyonu Maybach ile dahil olduğu bu sınıfa BMW de çok yakında 9 Serisi ile katılmaya hazırlanıyor. BMW yöneticisi Klaus Froehlich'in Automotive News'e yaptığı açıklamalara bakılırsa, yeni rekabet en geç üç yıl içinde başlayabilir. 

Bu rekabetin BMW temsilcisi, Mercedes'in S/Maybach hamlesinin aksine, 7 Serisi'nin sadece biraz daha uzatılmış ve zenginleştirilmiş versiyonu olmayacak. Aks mesafesini 7 Serisi ile aynı tutmayı düşündüklerini belirten Froehlich, böylece lüksün yanında performanstan da dün vermeyeceklerinin altını çiziyor. 

Plug-in hibrit, çift turbolu V8/V12 gibi motor seçenekleriyle geleceği belirtilen 9 Serisi'nin ilk kez 2019 yılında sergilenmesi bekleniyor. Satış fiyatı üç hanelerden başlaması beklenen 9 Serisi için öngörülen ilk satış yılı ise 2020.  LOG