Header Ads

BMW 9 SERİSİ GELİYOR

Hemen hemen her alanda birbirlerine karşı alternatif modeli bulunan BMW ve Mercedes, bu kez en üst sınıfta kapışmaya hazırlanıyor. 

BMW'nin 7 Serisi, Mercedes'in S-Serisi'ne rakip, ancak Bavyeralıların Stuttgartlılar'a rakip olamadığı bir üst sınıf daha mevcut. 


Mercedes'in S-Serisi'nin bir üst versiyonu Maybach ile dahil olduğu bu sınıfa BMW de çok yakında 9 Serisi ile katılmaya hazırlanıyor. BMW yöneticisi Klaus Froehlich'in Automotive News'e yaptığı açıklamalara bakılırsa, yeni rekabet en geç üç yıl içinde başlayabilir. 

Bu rekabetin BMW temsilcisi, Mercedes'in S/Maybach hamlesinin aksine, 7 Serisi'nin sadece biraz daha uzatılmış ve zenginleştirilmiş versiyonu olmayacak. Aks mesafesini 7 Serisi ile aynı tutmayı düşündüklerini belirten Froehlich, böylece lüksün yanında performanstan da dün vermeyeceklerinin altını çiziyor. 

Plug-in hibrit, çift turbolu V8/V12 gibi motor seçenekleriyle geleceği belirtilen 9 Serisi'nin ilk kez 2019 yılında sergilenmesi bekleniyor. Satış fiyatı üç hanelerden başlaması beklenen 9 Serisi için öngörülen ilk satış yılı ise 2020.  LOG

Blogger tarafından desteklenmektedir.