Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

SKODA CENEVREDE VİSİONS İLE FARK YARATACAK

Geçtiğimiz yıllarda ardı ardına yeni modellerle markanın model yelpazesini radikal bir şekilde yenileyip genişleten Skoda, Cenevre Otomobil...

Geçtiğimiz yıllarda ardı ardına yeni modellerle markanın model yelpazesini radikal bir şekilde yenileyip genişleten Skoda, Cenevre Otomobil Fuarı'nda bu hamlesine devam ettiğinin ipuçlarını verecek. 


Çek üretici, Skoda VisionS konseptiyle gelecekte SUV sınıfında neler yapabileceğini ve nasıl bir tasarım dili uygulayacağına dair ön bilgileri verecek. 

Skoda'nın Cenevre Fuarı'ndaki standında ayrıca markanın Octavia RS 4x4, DSG şanzımanlı Octavia G-Tec ve Fabia Combi'nin ScoutLine versiyonu da yerini alacak. Cenevre'de Skoda standının yıldızı konumundaki VisionS konsepti, markanın yeni tasarım dilinin, SUV sınıfıyla vücut bulmuş hali olacak. 
Çeklere özgü mimarlık, sanat ve tasarım akımı olan Kübizm'in yanı sıra Bohemya kristal sanatından ilham alan bu tasarım, VisionS'de belirgin çizgiler, keskin ve kusursuz hatlar, girinti ve çıkıntılarla oluşturulan belirgin ışık-gölge oyunlarıyla yaratılan heyecan verici etkiyle kendisini gösteriyor. 

2.79 m dingil açıklığına, 4.70 metre uzunluğa, 1.91 m genişliğe ve 1.68 m yüksekliğe sahip olan Skoda VisionS, aynı zamanda Skoda'nın üç sıra ve 6 koltuklu ilk aracı olarak da dikkat çekiyor. 

Dışarıdan şarj edilebilir hibrit teknolojisine sahip konsept, elektrik ve benzinli motorla birlikte toplam 225 HP güç üretebiliyor. 1.4 lt TSI (156 HP) benzinli motorun yanı sıra, 40 kW gücünde kesintisiz güç sağlayan elektrik motoru bulunuyor. 
6 ileri DSG otomatik şanzımanın bulunduğu araçta güç, ön tekerleklere yoğunlaştırılırken, 85 kW gücünde ikinci bir elektrik motoru, arka aksta görev yapıyor. Bu motor, tamamen önden bağımsız çalışırken, bu da VisionS'in akıllı dört tekerlekten çekiş sisteminin bel kemiğini oluşturuyor. 

Üç motorun, esnek çalışma prensibine sahip olması, sürücünün, maksimum verimlilik için farklı sürüş modlarından birini seçebilmesine de olanak tanıyor. 

0'dan 100 km/s hıza 7.4 saniyede çıkabilen VisionS'in azami hızı da 200 km/s. Hibrid teknolojisi sayesinde araç, 100 km'de 1.9 lt tüketirken, 50 km boyunca yalnızca elektrikli motorla yol alabiliyor. Bu da, toplamda 1000 kilometrelik bir menzil anlamına geliyor.  

Skoda diğer çarpıcı modelleri 
 Skoda standında yer alacak diğer modeller arasında, ilk kez burada tanıtımı gerçekleştirilecek Octavia RS 4x4 de bulunuyor. 

Sedan ve Combi olarak alınabilecek bu üst seviye Octavia, 184 HP'lik 2.0 TDI motor ve DSG şanzımana sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 7.6 saniyede tamamlarken, 228 km/s hız yapabiliyor, 100 km'de 4.9 lt yakıta ihtiyaç duyuyor. LPG'li Octavia G-TEC'in yanı sıra Fabia Combi ScoutLine da, standın diğer üyeleri olacak.