Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

INFINITI Q60 SPORT COUPE VE QX30 PREMIUM AKTİF CROSSOVER CENEVRE OTOMOBİL FUARINDA BOY GÖSTERİYOR

Infiniti 2016 yılında ürün gamını yenileyip genişletmeye devam ediyor. Q60 ve QX30, cesur konseptlerden ilham alınarak ‘performans için tas...

Infiniti 2016 yılında ürün gamını yenileyip genişletmeye devam ediyor. Q60 ve QX30, cesur konseptlerden ilham alınarak ‘performans için tasarlandı’.


Infiniti global satışlarının rekor kırdığı bir dönemde satışa sunduğu yeni modelleriyle ürün portföyünü daha da genişletiyor. Infiniti 1 Mart 2016’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda iki yepyeni ve etkileyici modelle yer alıyor: 

Infiniti Q60 sport coupé ve QX30 premium active crossover. Bu iki yeni modele, bir üst sınıfa taşınan Q50 modeli de katılıyor. Her üç model de Infiniti’nin ‘yaratıcı’ ikonik tasarım tarzını, yaratıcı teknolojilerini ve sürüş özelliklerini yansıtıyor. 
 Infiniti’nin iki yeni modelinden biri olan Q60 sport coupé, 405 HP güç üreten yeni V6 çift turbo motoru ile güçlü bir sürüş imkânı sunuyor. QX30 premium active crossover ise etkileyici dış tasarımı ve asimetrik kabin tasarımı ile benzersiz bir deneyim yaşatıyor. 

Bu iki yepyeni modelin yanına, performans ve dinamik özellikleri iyileştirilmiş, daha güçlü ve etkileyici bir sürüş sunan yenilenmiş Q50 sport sedan modeli de katılıyor. Q60 sport coupé modeli, cesur ve dikkat çekici dış görünümü, sert ve maskülen çizgileriyle Infiniti’nin “Powerful Elegance" olarak adlandırılan tasarım anlayışını ortaya koyuyor. 

Yenilikçi sürüş teknikleri ve arka tekerleklerden sağlanan itiş gücü ile keyifli bir sürüş imkânı da sunuyor. Yeni ve özel ‘VR’ motor sınıfından yüksek performanslı 3.0 litre çift turbolu V6 motoru, markanın altı silindirli motor mirasının devamını sağlıyor. 

Avrupa’da ilk defa Cenevre Motor Show’da boy gösterecek olan Q60, 405 HP V6 motoruyla spor coupé sınıfında en yüksek motor gücü verimliliği verilerine sahip modellerden biri olma özelliğini taşıyor. Infiniti markasının ‘Powerful Elegance” tasarım anlayışına sadık kalınarak tasarlanan QX30 modeli ise premium active crossover sınıfında yeni nesil premium müşterileri hedefliyor. 

Q60 ve QX30 modellerinin yanı sıra Infiniti, son yıllarda sağladığı istikrarlı yükselişinde önemli rol oynayan Q50 sport sedan modelinin yeni versiyonunu da Cenevre’de sergileyecek. 

Q60 modelinde bulunan ve Q50 modelinde de kullanılan, tamamen yenilenmiş yeni 3.0 V6 motorun yanında, ikinci nesil Direkt Adaptif Direksiyon (Direct Adaptive Steering) sistemi de bulunuyor. 

Q50 modelindeki bir başka yenilik ise maksimum sürüş konforunu ve maksimum spor performansı bir araya getiren Infiniti’nin yeni geliştirdiği ‘Dinamik Dijital Süspansiyon’ (Dynamic Digital Suspension) sistemi olarak karşımıza çıkıyor. 

Bu yeni ve gelişmiş modellerin Avrupa’da piyasaya sunulması Infiniti’nin hızla büyüdüğü ve yeni modellerinin yoğun olarak lanse edildiği bir döneme denk geliyor. 

Infiniti global olarak 2015 yılında 215 bin 250 yeni araç satışı gerçekleştirdi ve yıllık bazda %16’lık bir satış artışı sağladı. Batı Avrupa’da ise, 7.000 müşteri geçen yıl yeni bir Infiniti satın aldı ve bu da 2014’e göre %45’lik bir artış şeklinde yansıdı.