Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

MERCEDES-BENZ OTOMOBILIN 130.YAŞINI YEPYENI MODELLERI ILE DETROITTE KUTLUYOR

Mercedes-Benz, NAIAS-Detroit Otomobil Fuarı öncesi özel bir kutlamada yeni E-Serisi‘ni dünyaya tanıttı.  Yeni ismi ile yollara çık...

Mercedes-Benz, NAIAS-Detroit Otomobil Fuarı öncesi özel bir kutlamada yeni E-Serisi‘ni dünyaya tanıttı. Yeni ismi ile yollara çıkmaya hazırlanan kompakt roadster sınıfının yıldızı Mercedes-Benz SLC de NAIAS-Detroit Otomobil Fuarı‘nda ilk kez otomobil severler ile buluştu. 

Mercedes-Benz dünya tanıtımlarını yaptığı modeller dışında amiral gemisi Mercedes-Benz S-Serisi‘nin yeni sportif kardeşleri Mercedes-AMG S 65 Cabriolet ve Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet ile Detroit Otomobil Fuarı‘nın yıldızı oldu. 

Otomobilin mucidi misyonu ile geçmişten günümüze sektörün öncülüğünü yapan Mercedes-Benz, otomobilin 130. yılını yeni modelleri ile kutluyor. 
Yeni E-Serisi ile geleceğe giden yolda çok önemli bir adım daha atan Mercedes-Benz, yepyeni bir tasarıma ve birçok teknolojik yeniliğe sahip olan 10. nesil E-Serisi’ni NAIAS-Detroit Otomobil Fuarı’nda otomobil dünyasına sundu. Sınıfına yeni standartlar getiren yeni E-Serisi, sınıfının en akıllı sedanı olarak tanımlanıyor. 

Sahip olduğu teknolojik inovasyonlar ile bugüne kadar benzeri görülmemiş bir konfor ve güvenlik seviyesi sunarken aynı zamanda sürücünün yükünü hafifletmeye yönelik çözümleri ile farkını ortaya koyuyor. 

Yeni E-Serisi’ndeki kumanda sistemleri ile bilgi ve eğlence donanımları tamamen yeni bir deneyim sunuyor. Hafif yapı prensibi ile üretilen ve sınıfının en iyi aerodinamik değerlerine sahip olan yeni E-Serisi’nde sunulan Euro 6 normlarına sahip çevreci dizel motor seçeneği sınıfının en iyi yakıt verimliliği değerini beraberinde getiriyor. 

İsteğe bağlı olarak sunulan yeni çok odalı havalı süspansiyon, kusursuz yol konforu ve sürüş dinamiği sağlarken, güvenli şerit değiştirmeye yardımcı olan ”Aktif Şerit Değiştirme Asistanı’’ gibi yenilikçi çözümler yeni E-Serisi’ni sınıfının en akıllı aracı olarak konumlandırıyor.  
Mercedes-Benz E-Serisi otonom sürüşün ilk adımlarını atıyor Yeni E-Serisi’nin Mercedes-Benz ürün gamının en önemli üyelerinden biri olduğunu ve geçmişte olduğu gibi günümüzde de sınıfına yeni standartlar getirdiğini vurgulayan Grup Araştırma ve Mercedes-Benz Otomobilleri Geliştirme Çalışmalarından Sorumlu Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Thomas Weber: “Yeni E-Serisi geçmişten gelen bu mirası, bünyesinde barındırdığı birçok önemli yenilikle geleceğe taşıyor. 

Tamamen insansız sürüş özelliğine giden yolda da çok önemli bir adım atan yeni E-Serisi, bunun ötesinde yakıt verimliliği, güvenlik, konfor kavramlarını bir üst basamağa taşıyor ve aynı zamanda otomobil kullanmanın beraberinde getirdiği stresi azaltarak sürüş keyfini arttırıyor” dedi. 

Yeni isim, yeni dinamizm; karşınızda yepyeni Mercedes-Benz SLC ailesi Kompakt roadster sınıfının gözde otomobili, 20’nci yılında tamamen yepyeni teknik yapısı, tasarımı ve ismiyle yollara çıkmaya hazırlanıyor. Yeni Mercedes-Benz SLC, Mart 2016 itibariyle yeni ismi, hak eden değişimi ve tüm ihtişamı ile yollara çıkacak. 

En yakın akrabası olan C-Serisi’ne yeni ismi ile göz kırpan kompakt roadster sınıfının yıldızı, teknik yapısındaki birçok parçayı C-Serisi ile paylaşıyor. SLC modellerinin giriş seviyesinde yer alan SLC 180’den başlayarak ailenin en sportif versiyonu olan ve ürün gamının en üstünde yer alan SLC 43 AMG’ye kadar tüm SLC ailesi Ocak 2016 ortalarından itibaren sipariş edilebilecek. 

Baştan aşağı yenilenerek yeni bir isimle yollara çıkan kompakt roadster; tasarımı, kaliteli iç mekanı zengin donanımı ve yüksek performanslı SLC 43 AMG’ye kadar uzanan zengin motor seçenekleriyle hayranlarını heyecanlandırmak için ihtiyacı olan her şeye sahip. 

Konforla sportif sürüşü harmanlayan 9G-TRONIC isimli dokuz kademeli tam otomatik şanzıman; yüksek çekiş gücü ile yakıt ekonomisini birlikte sunan SLC 250 d, SLC 300 ve ailenin en hızlısı olan SLC 43 AMG standart olarak sunulurken, yeni 115 kW (156 PS) gücündeki SLC 180 ve SLC 200’de opsiyonel olarak sunuluyor.  

Tüm dünyada 670.000 adet satıldı 
Yeni Mercedes-Benz SLC çok önemli bir mirası üstleniyor. İlk olarak 1996 yılında banttan inen öncüsü SLK, üretimde kaldığı yıllar içinde bir dünya otomobili olmayı başarmış ve tüm dünyada sadık bir hayran kitlesi kazanmıştı. Mercedes-Benz SLK, üretim hayatı boyunca 670.000 adetlik bir satış başarısına imzasını attı. 

Mercedes-Benz’den Detroit’e özel 4 yeni model ABD ve dünyanın en önemli fuarlarından NAIAS - Detroit Otomobil Fuarı, yeni Mercedes-Benz E-Serisi ve Mercedes-Benz SLC’nin dünya lansmanına ev sahipliği yaparken, ayrıca tüm otomobil severler tarafından merakla beklenen Mercedes-Benz ürün gamının amiral gemisi olarak anılan Mercedes-Benz S-Serisi’nin Cabriolet versiyonu olan Mercedes-AMG S 63 4MATIC ve S 65’e sahne oluyor.