Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

BMW I8 ROADSTER TANITILDI

Alman otomotiv devi BMW, ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2016 Fuarı’nda elektrikli konsept modeli BMW i8 Roadster’i görücüye çıka...

Alman otomotiv devi BMW, ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2016 Fuarı’nda elektrikli konsept modeli BMW i8 Roadster’i görücüye çıkardı. i8 Spyder modeliyle benzer bir tasarıma sahip olan otomobilin en dikkat çekici farkı, kapılarının olmamaması. Üstsüz ve kapısız olarak tasarlanan otomobilin motoru ve teknik bilgilerinin ilerleyen günlerde açıklanacağı belirtildi. 
Ön konsolunda tam 21 inç’lik ekran yer alıyor. Hareketleri de algılayabilen bu ekran, sürücü ya da yolcu tarafından kontrol edilebiliyor. Sürücüye oldukça fazla teknolojik seçenek sunan otomobil, elektronik cihazlarınız, akıllı telefonunuz ve saatinizle iletişim kurabiliyor. 
Bu çeşitlilik, insansız sürüş fonksiyonlarını da yanında getiriyor. BMW, bu yeniliklerle sürücülerin yolculuk esnasında daha rahat etmesini ve başka şeylerle de ilgilenebilmesini amaçlandığını belirtiyor. 

Otomobilin dikkat çeken özelliklerinden biri de ayna bulunmaması. BMW’nin konsept modelinde ayna yerine kameralar kullanılarak sadece güvenliğin sağlanması değil, sürtünme katsayısını düşürmek ve rüzgar sesini azaltmak da amaçlanmış.ntv