Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

YENİ RENAULT TALİSMAN DETAYLARI BELLİ OLDU

Renault, Latitude modelinin yerini alacak yeni Talisman sedan modelinin motor seçeneklerini resmi olarak duyurdu.  Markanın amiral g...

Renault, Latitude modelinin yerini alacak yeni Talisman sedan modelinin motor seçeneklerini resmi olarak duyurdu. 

Markanın amiral gemisi olacak yeni Talisman, 110 beygirden 200 beygire kadar uzanacak 3 dizel ve 2 benzinli motor seçeneği ile tercih edilebilecek. 

Dizel motor seçeneklerinin başlangıç versiyonu, Nissan ve A Serisi Mercedes Benz'lerde de kullanılan 1.5 litrelik Energy dCi 110 bg'lik ünite olacak. 6 ileri manuel şanzıman ile tercih edildiğinde en ekonomik motor seçeneği olan bu motorun ortalama yakıt tüketimi 3.6 lt/100km, maksimum hızı ise 190 km/s olarak açıklandı. İkinci en güçlü dizel motor seçeneği ise 1.6 litrelik Energy dCi 130 bg olacak.

İlk aşamada 6 ileri manuel şanzımanla satışa gelecek bu motor seçeneği, daha sonra 6 ileri EDC şanzımanla da satın alınabilecek. Bu motor seçeneğinin ortalama yakıt tüketimi ise 3.9 lt/100km olarak açıklanmış. 

En güçlü dizel seçenek olan 1.6 litrelik Energy dCi çift turbolu ünite ise 160 beygir güç ve 380 nm tork üretecek. Renault'dan yapılan açıklamaya göre tembelliğe izin vermeyecek birinci turbo düşük devirlerde tepkimeyi arttırırken, ikinci turbo ise yüksek devirlerde çabuk tepkiyi sağlayacak. 

Bu motor seçeneğinin ortalama karma yakıt tüketimi ise 4.4 lt/100km olarak açıklandı. Giriş seviyesi ilk benzinli motor seçeneği 150 beygir güç üretecek 1.6 litrelik Energy TCe olacak. 

Yalnızca 7 ileri çift kavramalı EDC otomatik şanzıman ile gelecek bu motor seçeneği 5.6 lt/100km ortalama yakıt tüketimine sahip olacak 150 beygirlik ünite yeni Talisman'ı 9.6 saniyede 0'dan 100km/s hıza çıkarırken, maksimum hızı ise 215 km/s olacak. Son olarak Renault'un yeni sedan modeli Talisman'ın en güçlü motor seçeneği 1.6 litrelik Energy TCe 200 EDC olacak. 

Sadece 7 ileri otomatik şanzımanla tercih edilebilen bu motor seçeneği, Renault Sport bölümü tarafından direkt enjeksiyonlu turbo beslemeli olarak üretilmiş. Yeni Renault Talisman'ı 7.6 saniyede 100 km/s hıza çıkaracak 200 beygirlik bu motor, ortalama 5.6 lt/100 km tüketim değerine sahip olacak.arabalar