Page Nav

HIDE
TRUE

Son Haberler:

latest

PORSCHE TARİHİNİN EN BÜYÜK GERİ ÇAĞIRMASI

Ünlü lüks otomobil markası Porsche, dünya genelinde 60 bin otomobili yakıt borusundaki hata yüzünden geri çağırdı. Geri çağırılan modeller ...

Ünlü lüks otomobil markası Porsche, dünya genelinde 60 bin otomobili yakıt borusundaki hata yüzünden geri çağırdı. Geri çağırılan modeller Macan S ve Macan Turbo. 

Ünlü lüks otomobil markası Porsche, dünya genelinde 60 bin otomobili geri çağırdı. Volkswagen Grubu bünyesinde olan Porsche, araçların yakıt borularındaki hata nedeniyle geri çağrıldığını duyurdu. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada, geri çağrılan otomobillerin Macan S ve Macan Turbo model araçlar olduğu ve yakıt borularında kaçak olabileceği kaydedildi. Açıklamada, tehlikeli bir durum olmamakla birlikte, araç içerisinde benzin kokusu hissedilmesi durumunda, aracın kapatılarak, en yakın Porsche servisine haber verilmesi istendi. Hatanın ücretsiz olarak giderileceği de belirtildi.  
3 BİN 461'İ ALMANYA'DA 
Hatalı otomobillerin 3 bin 461’inin Almanya’da olduğu açıklandı. Stuttgart merkezli Porsche’nin 60 bin aracı geri çağırması, şirket tarihinde yapılan büyük geri çağırma olayları arasında gösteriliyor. Otomobil dünyasında son dönemde çok sayıda geri çağırma olayı yaşanmıştı.

Alman otomobil devi Volkswagen, egzoz gazı skandalı nedeniyle dünya çapında 8,5 milyon otomobili geri çağırırken, Japon devi Toyota camların elektirik aksamındaki hata nedeniyle 6,5 milyon otomobili, yine Japon havayastığı üreticisi Takata, hava yastıklarındaki tehlike nedeniyle 19,2 milyon aracı, ABD’li General Motors ise kontak arızası nedeniyle çok sayıda otomobili geri çağırmıştı.Hürriyet